Partnerzy portalu
Robert Makłowicz na 14. miejscu na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków Kanał Roberta Makłowicza na YouTube od marca 2020 r. zyskał 448 tys. subskrybentów. Fot. Robert Makłowicz/Facebook

Robert Makłowicz na 14. miejscu na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków

Autor: Katarzyna Gubała Data: 05 stycznia 2022 12:40

Newsweek ogłosił wyniki plebiscytu na ''100 najbardziej wpływowych Polaków''. Na 14. miejscu tej listy znalazł się autor programów kulinarnych Robert Makłowicz.

Dziennikarz, publicysta i krytyk kulinarny Robert Makłowicz w 1998 roku był twarzą bardzo popularnego programu ''Podróże kulinarne Roberta Makłowicza''. emitowanego w Telewizji Polskiej.

W kolejnych latach współpracował był felietonistą kilku tygodników. Po zakończeniu ''Podróży kulinarnych…'' tworzył program ''Makłowicz w podróży''.

W marcu 2020 r. na You Tube wystartował kanał Robert Makłowicz. Obecnie kanał ma 448 tysięcy subskrybentów. Znajduje się na nim 125 filmów. Niektóre z nich jak ''Dalmacja. Wino i oliwa'' mają milion wyświetleń.

Przebojowa okazała się również seria podróży Roberta Makłowicza po Polsce. Odcinki o Poznaniu, Kaszubach, Beskidzie czy Górnym Śląsku mają od 300 do 500 tys. wyświetleń.

Kulinaria w zestawieniu 100 najbardziej wpływowych Polaków Newsweeka reprezentuje również Magda Gessler, jurorka MasterChef i autorka ‘’Kuchennych rewolucji’’, która znalazła się na 71. miejscu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    ależ on żre koperek!