×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Robert Makłowicz na liście 50 najbardziej wpływowych Polaków
Makłowicz wśród 50 najbardziej wpływowych Polaków. Na liście: Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska/fot. materiały prasowe

Robert Makłowicz na liście 50 najbardziej wpływowych Polaków

Autor: businessinsider.com.pl Data: 14 listopada 2022 12:59

W 2022 r. tytuł najbardziej wpływowego Polaka zdobyli wszyscy pomagający uchodźcom z Ukrainy. Na liście znaleźli się także: Robert Makłowicz, Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska czy raper Mata.

Podobnie jak w minionych dwóch latach redakcja tygodnika "Wprost" wskazała zbiorowego zwycięzcę. Tegorocznym zwycięzcą są pomagający uciekinierom przed rosyjską inwazją na Ukrainę. To już dwunasta edycja rankingu przygotowywanego przez kilkunastu dziennikarzy i publicystów "Wprost".

Najwyżej w rankingu znaleźli się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki (drugie i trzecie miejsce). W pierwszej dziesiątce jest tylko jeden przedstawiciel opozycji – Donald Tusk 

Na liście znalazło się niewielu przedstawicieli świata gospodarki. Najwyżej znalazł się prezes Orlenu Daniel Obajtek (4.).

Celebryci i sportowcy wśród 50 najbardziej wpływowych Polaków

Na liście najbardziej wpływowych Polaków nie zabrakło również celebrytów i influencerów internetowych, takich jak m.in. raper Mata (14.), Dawid Podsiadło (16.), Robert Makłowicz (29.), Jerzy Owsiak (42.), Ewa Chodakowska (33.).

Świat sportu reprezentują zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi. Liderka rankingu WTA, dwukrotna zwyciężczyni French Open Iga Świątek zajęła siódme miejsce tuż za Donaldem Tuskiem, a przed Robertem i Anną Lewandowskimi. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz