×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Robot Robbie robi hot-dogi w Żabce
Robot Robbie zrobił już 1500 hot-dogów; fot. mat. pras.

Robot Robbie robi hot-dogi w Żabce

Autor: AW Data: 05 lipca 2022 10:25

W ciągu 10 dni robot Robbie wydał klientom Żabki Nano 1500 hot-dogów. To średnio 150 ciepłych przekąsek na dobę.

Jak zamówić hot-doga od robota?

Klient wchodzi do sklepu, korzystając z aplikacji Żappka, smartwatcha, karty bankowej czy aplikacji Apple Pay lub Google Pay, podchodzi do ekranu przy maszynie i w trzech krokach składa zamówienie – wybiera rozmiar hot-doga (mały lub maxx), rodzaj parówki (parówka lub kabanos) i sosu (ketchup, czosnkowy, musztarda, 1000 wysp). Następnie potwierdza zamówienie.

Klient może śledzić status swojego zamówienia na ekranie w górnej części robota.

Gotowy hot-dog dostępny jest do odbioru w ciągu 40 sekund. Klient informowany jest o tym fakcie za pomocą dwóch komunikatów - głosowego oraz wyświetlanego na poziomym ekranie u góry robota. Sztuczna inteligencja (AI) umożliwia dodanie produktów z „hotdogomatu” do rachunku klienta.

Hotdogomat Robot Robbie

Robot Robbie ma futurystyczny wygląd i stworzony został specjalnie dla konceptu Żabka Nano w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji. Urządzenie działa 24/7, jest łatwe i intuicyjne w obsłudze. Innowacyjność gra tutaj kluczową rolę – zapewniając atrakcyjność, jaką oferuje szybki, przygotowany bezdotykowo posiłek. Robot waży 1500 kg, ma ponad 2,5 m wysokości i ponad 2 m szerokości.

Za projekt i oprogramowanie robota odpowiada firma VeloxAlpha S.A., która zrealizowała ten pionierski projekt na zamówienie Żabki. Nad jego stworzeniem pracowało koncepcyjnie 12 osób - 6 nad konstrukcją i 6 nad oprogramowaniem.

Żabka Nano

Koncept Żabka Nano ma 44 placówki, co czyni Żabkę Nano największą siecią autonomicznych sklepów w Europie.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz