Partnerzy portalu
"Roślinna jajecznica" w płynie wchodzi do Europy fot. Facebook/Hampton Creek

"Roślinna jajecznica" w płynie wchodzi do Europy

Autor: portalspozywczy.pl Data: 11 grudnia 2019 14:01

Amerykańskie przedsiębiorstwo JUST Inc. (dawniej Hampton Creek) zapowiedziało ostatecznie, że w drugim kwartale 2020 roku w sprzedaży w Europie dostępny będzie sztandarowy produkt tej firmy czyli „bezjajeczna jajecznica” - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Według zapewnień producenta sprzedawany w butelkach z tworzywa sztucznego płyn uzyskany z grzybów, fasoli i innych roślin po przelaniu na patelnię i podgrzaniu ma smak, zapach oraz konsystencję prawdziwej jajecznicy.

Jak podaje amerykańska firma, flagowy produkt Just Egg okazał się  najlepiej sprzedającą opcją płynnych jaj w USA w  „naturalnych” sklepach detalicznych i drugim najlepiej sprzedającym się zamiennikiem  jaj w konwencjonalnych sklepach spożywczych.

W lipcu tego roku poinformowano, że "deal" z JUST zrobił jeden z kolosów handlowych  – firma Costco. Sieć sprzedaje „roślinne jaja” z fasoli mung w postaci zbiorczej  – dwóch butelek w cenie 10 dolarów. JUST ma ambitne plany, aby w ciągu najbliższych kilku lat sprzedawać równowartość dwóch miliardów jaj.

Więcej w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz