×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Rośnie zainteresownie kamperami
Ceny kamperów rosną; fot. mat. pras.

Rośnie zainteresownie kamperami

Autor: PAP Data: 15 marca 2022 08:31

W Polsce w 2022 roku może zostać zarejestrowanych 8 tys. kamperów, w tym ok. 3-4 tys. nowych - wynika z opublikowanych prognoz branży. W 2021 r. w naszym kraju zarejestrowano niemal 5 tys. kamperów - dodano.

Ile jest kamperów w Polsce?

Platforma internetowa Campiri.pl przypomniała, że w 2021 r. w Polsce zarejestrowano niemal 5 tys. kamperów, o ponad 60 proc. więcej niż rok wcześniej. Według danych i prognoz, ta tendencja utrzymuje się i w 2022 r.

"Nasze analizy i zagregowane dane pokazujące m.in. liczbę kamperów u producentów, w wypożyczalniach czy w serwisach ogłoszeniowych wskazują, że rynek rośnie w szybkim tempie" - powiedziała cytowana w informacji prasowej dyrektor Campiri.pl Katarzyna Jedlińska. "W 2022 roku prognozujemy, że w rejestrach pojawi się ok. 7-8 tys. kolejnych kamperów, w tym ok. 3-4 tys. nowych pojazdów" - dodała.

Jej zdaniem, taki wzrost jednak nie zaspokoi popytu turystów podczas tegorocznego sezonu wiosenno-letniego.

Ceny kamperów rosną

Jednocześnie eksperci podkreślają, że ceny aut rosną, a dostawy się opóźniają, na co wpływ ma między innymi wojna w Ukrainie.

Przypomniano, że w ubiegłym roku szczyt rejestracji nowych kamperów przypadł na okres od marca do lipca (w sumie 1411 nowych pojazdów), z bardzo dobrymi wynikami także za luty i listopad. "Pośrednio wskazuje to na fakt, że sezon dla kamperów uległ znaczącemu wydłużeniu w porównaniu z poprzednimi latami, kiedy pojazdy najczęściej rejestrowano latem" - wskazano. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz