×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Rusza Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy 24-26 kwietnia do Katowic
Rusza Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy 24-26 kwietnia do Katowic/fot. PTWP

Rusza Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy 24-26 kwietnia do Katowic

Autor: MB Data: 23 kwietnia 2023 15:52 | Aktualizacja: 24 kwietnia 2023 06:37

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.  Kongres odbywa się w dniach 24-26 kwietnia.

  • Rusza Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach - cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata.
  • XV Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress) odbywa się w dniach 24-26 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
  • Zobacz agendę EEC 2023.

EEC to trzy dni pełne dyskusji o tym, czym żyją Polska, Europa i świat. 168 debat, a obok – gale finałowe konkursów czy Europejskie Forum Młodych Liderów. Wszystko to w towarzystwie uznanych autorytetów i ekspertów, komisarzy unijnych, decyzyjnych polityków, menedżerów dużych firm, przedsiębiorców, naukowców i ludzi mediów. 

EEC 2023. Zapraszamy na XV edycję kongresu

To już 15. edycja Kongresu, o którego sile stanowi synergia zaangażowania przedstawicieli biznesu, ekspertów i liderów opinii oraz samych uczestników, zainteresowanych wnioskami z tej ważnej dyskusji, jaka toczy się co roku w Katowicach. Program tegorocznej odsłony naszego wydarzenia, które aspiruje do miana najbardziej opiniotwórczej debaty dotyczącej wyzwań dla europejskiej gospodarki, poruszy tematy najistotniejsze dzisiaj, ale będzie także ramą dla stawiania diagnoz dotyczących społeczno-gospodarczej przyszłości Polski, Europy i świata – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Kongresu. 

ZOBACZ AGENDĘ EEC 2023

XV Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu towarzyszyć będą uroczyste gale wręczenia nagród. Rozstrzygnięte zostaną kolejne edycje konkursów: EEC Startup Challenge, Top Inwestycje Komunalne oraz Inwestor Bez Granic, swoją kontynuację będzie miał w rozszerzonej formule także Ranking Zielonych Inicjatyw. 

Gościem XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach będzie Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.

W gronie uczestników Kongresu znajdą się, poza Premierem, również inni przedstawiciele rządu. Będą to m.in.: Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury; Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii; Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji; Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej; Adam Niedzielski, minister zdrowia czy Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

ZOBACZ AGENDĘ EEC 2023

Debaty transmitowane na żywo będzie można śledzić na stronie www.eecpoland.eu, tam też dostępny jest pełen program wydarzenia. Załączamy go także do tego zaproszenia.

ZAPRASZAMY NA DEBATY DOT. TEMATYKI ROLNO-SPOŻYWCZEJ I HANDLOWEJ:

Wojna, kryzys klimatyczny, problemy demograficzne – czynniki decydujące o poziomie bezpieczeństwa zaopatrzenia w żywność w skali globalnej. Łańcuchy dostaw zachwiane już w okresie pandemii – problemy z dystrybucją żywności. Jak w tych realiach zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe? Wysiłki firm w celu łagodzenia skutków zaburzeń. Unijny rynek środków ochrony roślin i nawozów wobec wojny. Żywność bronią rosyjskiego agresora. Problem polskich rolników w konfrontacji z produkcją rolnictwa ukraińskiego na wspólnym europejskim rynku. Podzielony unijny rynek zbóż. Niezawodność dostaw, ograniczanie strat i marnowania żywności – agenda ONZ „Zero głodu” i rekomendacje innych forów międzynarodowych (KE, WTO, FAO, OECD).

Bezpieczeństwo żywnościowe | 25 kwietnia 2023 r. | 11.30-13.00

Udział w sesji wezmą:

• Zenon Daniłowski, prezes zarządu Makaronów Polskich

• Piotr Her, CEO SuperDrob, CFO CPF Poland

• Jerzy Plewa, ekspert Team Europe, szef dyrekcji generalnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej w latach 2013-2020

• Miroslav Skřivánek, wiceminister rolnictwa Czech

• Adam Szurek, członek Rady Dyrektorów, IMC

• Moderacja: Radosław Iwański, redaktor naczelny Magazynu „Farmer“, Olimpia Wolf, dziennikarka PortalSpozywczy.pl 

GOZ w przemyśle spożywczym

25 kwietnia 2023 • 15:00-16:00

Producenci żywności i napojów przed wyzwaniem gruntownej zmiany modelu gospodarki z linearnego na cyrkularny. Nowe regulacje UE, wymagania, terminy, stan implementacji: projekt ROP, projekt kaucyjny, dyrektywa SUP (Single-use plastics). Jak powinny być wprowadzone założenia GOZ w Polsce, aby osiągnąć założone cele i zapewnić stabilność przedsiębiorcom. Działania adaptacyjne po stronie przedsiębiorców branży spożywczej – szacowane koszty, wpływ na konkurencyjność, przykładowe projekty.

Wystąpienie (10’)

·       Marcel Rakowski, wiceprezes, globalny lider DRS, RLG

Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

·       Andrzej Gantner, wiceprezes zarządu, dyrektor generalny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców 

·       Andrzej Grzymała, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający, RLG w Polsce

·       Piotr Romańczuk, dyrektor ds. ochrony środowiska, Grupa Maspex, członek zarządu, Lubella

·       Leszek Wieciech, Head of Anti-Corruption Programme, UN Global Compact Network Poland 

25 kwietnia 2023 r. | 9.30-11.00

Nowy świadomy konsument 

Czy świadomość zmian klimatycznych, społecznych niesprawiedliwości itp. wpływa znacząco na wybory konsumentów, czy nadal liczy się tylko niska cena i szybka dostawa? Czy gospodarka, branże i poszczególni producenci przygotowują się na zmiany związane z nowym podejściem konsumentów i czy życie slow naprawdę może zastąpić życie fast? 

Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

·       Agnieszka Dziedzic, dyrektor marketingu, VIVE Textile Recycling

·       Dalida Gepfert, prezes zarządu, dyrektor generalny, Veolia Energia Poznań SA

·       Katarzyna Konkel, CEO, Omnisense Sp. z o.o.

·       Kacper Nosarzewski, członek zarządu, Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością, partner 4CF

·       Rafał Wróblewski, członek zarządu, dyrektor sprzedaży, Nestlé Polska

Od pola do stołu

26 kwietnia 2023 • 11:30-13:00

Strategia „Od pola do stołu” – na drodze do zrównoważonych systemów żywnościowych. Europejska strategia i krajowe plany. Konieczne dostosowania technologiczne i ich koszty. Rodzaje i skala inwestycji. Transfer wiedzy. Zmiany w modelach produkcji i dystrybucji. Redukcja strat żywności, ograniczenie jej marnowania oraz zużycia zasobów potrzebnych do wytworzenia niewykorzystanych produktów żywnościowych. Samowystarczalność coraz istotniejszym elementem bezpieczeństwa żywnościowego.

Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

·       Małgorzata Bojańczyk, dyrektor, Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”

·       Andrzej Gantner, wiceprezes zarządu, dyrektor generalny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców

·       Waldemar Humięcki, dyrektor generalny, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

·       Monika Łasoń, właścicielka, Groser - Grodzkie Sery Kozie

·       Andrej Modic, prezes zarządu, Farmer Direct Sp. z o.o. (LokalnyRolnik.pl) [Ania S.]

·       Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Food & Agro na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę, Bank BNP Paribas

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.  

Więcej informacji: 

Europejski Kongres Gospodarczy – www.eecpoland.eu  

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP – www.ptwp.pl 

Zapraszamy również:  

Facebook: facebook.com/EECKatowice   
LinkedIn: www.linkedin.com/showcase/europejski-kongres-gospodarczy/  
Twitter: twitter.com/EECKatowice #EKG2023 #EEC2023 

 

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz