×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Rusza jarmark świąteczny w Opolu
Oficjalne otwarcie jarmarku świątecznego w Opolu/fot. unsplash.com

Rusza jarmark świąteczny w Opolu

Autor: PAP Data: 04 grudnia 2021 19:04

Rozświetleniem choinki na opolskim rynku w sobotę wieczorem oficjalnie zostanie otwarty tegoroczny jarmark. Miasto przygotowało szereg atrakcji.

Jarmark świąteczny w Opolu będzie działał na rynku miasta od 4 do 24 grudnia. Jego oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę wieczorem oświetleniem choinki i uruchomieniem diabelskiego młyna.

Jarmark świąteczny w Opolu

Wokół ratusza w Opolu ustawiono kilkadziesiąt budek, w których - oprócz kupna ciepłych napojów - można nabyć różnego rodzaju wyroby spożywcze, wyroby rękodzieła czy ozdoby świąteczne. Goście, którym będzie doskwierał chłód, będą mogli zjeść pieczone kiełbaski, a nawet ogrzać się przy ognisku.

Dla najmłodszych artyści z opolskiego Teatru Lalki i Aktora przygotowali specjalne bajkowe domki, inspirowane twórczością znanych artystów. Nie zabraknie atrakcji dla osób starszych wiekiem. Zabawy na świeżym powietrzu zorganizują wolontariusze z Fundacji dr Clown, a na scenie wystąpią artyści młodego pokolenia: Sandra Rugała, Jessika Stellmach i Filip Sterniuk. Nie zabraknie pastorałek, kolęd i piosenek nawiązujących do świąt w wykonaniu uczniów opolskich szkół podstawowych i wokalistów Talentarium Wokalnego SINGASONG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz