Partnerzy portalu
Rusza sezon nad Wisłą. Będzie można legalnie spożywać alkohol na bulwarach Mieszkańcy stolicy odpoczywają na Bulwarach Wiślanych. Fot. PAP/Albert Zawada

Rusza sezon nad Wisłą. Będzie można legalnie spożywać alkohol na bulwarach

Autor: PAP Data: 20 maja 2022 08:40

W weekend 21 i 22 maja startuje letni sezon nad Wisłą. W tym roku wydarzenie będzie połączone z Dniem Różnorodności Kulturowej.

"Tegoroczne wydarzenie jest dobrym momentem, by pokazać Dzielnicę Wisła i jej otwartość gościom z Ukrainy. Dlatego ratusz prezentuje z jednej strony polską kulturę i tradycje nadwiślańskie, z drugiej strony przybliża mieszkańcom Warszawy kulturę wschodnią" - przekazał magistrat.

- Przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii nie celebrowaliśmy otwarcia sezonu nad Wisłą, w tym roku chcemy więc zrobić to z podwójną mocą. Nad wydarzeniem powiewa flaga Dnia Różnorodności Kulturowej. Chcemy zaprosić nad rzekę naszych gości i sąsiadów. Wierzę, że piękno i bogactwo Dzielnicy Wisła urzeknie każdego i pozwoli odetchnąć. Ważne też, że można tu wspaniale spędzić czas nawet nie wydając ani złotówki - powiedział pełnomocnik ds. Wisły Jan Piotrowski.

Oczy na Port Czerniakowski

Wszystkie wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend skupione będą w okolicy Portu Czerniakowskiego. Na mieszkańców czekają zajęcia na wodzie dla każdej grupy wiekowej - szkolenia i warsztaty z żeglarstwa, wioślarstwa i kajakarstwa.

Na lądzie odbędą się warsztaty dla całej rodziny - od haftu, przez sitodruk po taniec. Będą dostępne w letnich klubokawiarniach usytuowanych między bulwarem Flotylli Wiślanej a Portem Czerniakowskim. W restauracjach i barach - Grunt i Woda, Pawilon Fala, Miami Wars oraz Miejsce - czeka też specjalne, weekendowe menu polsko-ukraińskie.

Sercem wydarzenia będzie scena na Płycie Desantu. Wystąpi na niej grupa Granda z Urzecza, zagrają też zespoły folkowe - polskie Sutari oraz gwiazda z Kijowa Go_A.

Od poniedziałku, 16 maja został zniesiony stan epidemii. W związku z tym można już legalnie spożywać alkohol na bulwarach i na plaży Poniatówka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz