×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ruszył Bożonarodzeniowy Jarmark w Blue City
6 grudnia ruszył Bożonarodzeniowy Jarmark w Blue City/fot. materiały prasowe

Ruszył Bożonarodzeniowy Jarmark w Blue City

Autor: www.horecatrends.pl Data: 06 grudnia 2021 14:41

Ruszył tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Blue City. Jarmarki bożonarodzeniowe są nieodłącznym elementem okresu przedświątecznego.

Jarmarki bożonarodzeniowe są elementem okresu przedświątecznego. Podobnie jak choinka, przybyły do nas z Niemiec i szybko się u nas "zadomowiły". Organizowane są na największych placach miast, ale również w centrach handlowych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Blue City

W tym roku Jarmark rozpoczyna się 6 grudnia i będzie trwał prawie do samej gwiazdki, bo aż do 23 grudnia.

Na jarmarku w Blue City będzie można spróbować, kupić lub zamówić regionalne specjały: ryby, pasztety rybne, pasztety podlaskie, pierogi, uszka, barszcz, bigos, swojskie wędliny z wieprzowiny, wołowiny, gęsi i kaczki. Na straganach znajdą się również – sery kozie, korycińskie, góralskie, alpejskie, a także masło i śmietana. Nie zabraknie pieczywa na zakwasie i domowych ciast. Wśród wystawców znajdą się pszczelarze, oferując miody ze swoich przydomowych pasiek. Będzie można zaopatrzyć się w wino oraz tradycyjne przygotowywane według staropolskich receptur nalewki.

Wszystkie proponowane produkty pochodzą z takich rejonów Polski jak np. Pomorze, Podlasie, Warmia, Mazury i Roztocze. Na jarmarkach w Blue City od  lat swoje stosika mają m.in.  Gospodarstwo Rodzinne Gremza z Korycina, Gospodarstwo Ekologiczne Sabina i Mieczysław Mąka, Bacówka na Wójciźnie, firma Bartlowizna, Swojskie Jadło z Podlasia oraz Zagroda Roztocze. Z kolei produkty zagraniczne w postaci słodyczy, herbat i innych produktów spożywczych zaoferują wystawcy z Węgier, Azerbejdżanu i Grecji.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Blue City czynny będzie codziennie, od poniedziałku do soboty od 10 do 22, oraz w niedziele handlowe, które w grudniu przypadają 12 i 19 grudnia

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz