Partnerzy portalu
Rynek żywności roślinnej. Co go nakręca?
Rynek żywności roślinnej. Co go napędza?/fot. shutterstock

Rynek żywności roślinnej. Co go nakręca?

Autor: AW Data: 16 września 2022 14:05

Żywność roślinna trafiła do mainstreamu. O zapotrzebowaniu konsumentów i sieci handlowych na produkty wegańskie i wegetariańskie porozmawiamy już 7 listopada podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2022.

Rynek żywności roślinnej dynamicznie rośnie. Kategorię tę napędza nie tylko rosnąca liczba osób rezygnujących z produktów odzwierzęcych, ale także poszerzające się grono fleksitarian. Sieci handlowe i restauracje coraz chętniej odpowiadają na ten trend. Już kolejny rok tematyką tą zajmiemy się podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Serdecznie zapraszamy na sesję "Rynek żywności roślinnej – perspektywiczna nisza rozpycha się w mainstreamie", która odbędzie się 7 listopada 2022 w godzinach 15:30-16:45 w hotelu Sheraton w Warszawie.

Podczas debaty porozmawiamy na następujące tematy:

Rynek żywności roślinnej – potencjał, potrzeby, kierunek rozwoju
Sieci handlowe a trend roślinny
Neutralność klimatyczna a transformacja przemysłu spożywczego
Konsumenci na diecie: wegetarianie, weganie, fleksitarianie
Roślinna półka w sieciach handlowych

Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2022

Zapraszamy do rejestracji na udział w tegorocznej edycji Forum Rynku Spożywczego i Handlu, która odbędzie się 7-8 listopada w Hotelu Grand Sheraton Warsaw. Prowadzimy osobną rejestrację na udział stacjonarny oraz udział online.

Forum Rynku Spożywczego i Handlu to doroczna okazja do spotkania i dyskusji w jednym miejscu przedstawicieli największych firm sektora spożywczego i HoReCa: producentów, przetwórców, dystrybutorów i handlowców, a także osób z rządu i organizacji branżowych mających realny wpływ na zmiany w sektorze spożywczym i handlowym.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI

Spotkania każdego roku przynoszą uczestnikom i słuchaczom konstruktywne wnioski, diagnozy dotyczące kształtu i perspektyw rozwoju jednej z największych gałęzi gospodarki w naszym kraju – branży spożywczej oraz handlowej i HoReCa.

ZOBACZ AGENDĘ FRSIH 2022

Głównymi nurtami tematycznymi tegorocznego Forum są:
THINK AGILE scenariusze i wyzwania dla branży w trakcie zawirowań geopolitycznych i finansowych, nowe modele biznesowe, eksport w czasach przełomu
THINK GREEN zielone zasady w produkcji, żywność roślinna, dekarbonizacja, neutralność klimatyczna wobec transformacji
THINK TECH innowacje i start-upy, foodtech, retailtech, e-commerce, zakupy jutra, nowe technologie dla konsumentów
THINK BETTER odpowiedzialność społeczna, ESG w branży spożywczej, budowanie lepszej marki
THINK HUMAN dobrostan, odpowiedzialność za środowisko i pracowników, cyrkularne wybory, transparentność, komfort zakupów, lokalność

Dlaczego warto zarejestrować się na Forum Rynku Spożywczego i Handlu?

● Networking. W jednym miejscu spotkają się: najważniejsi w kraju przedstawiciele i liderzy branży, inwestorzy, eksperci oraz przedstawiciele władz samorządowych. Od Ciebie zależy, jak wykorzystasz nowe kontakty.

● Najgorętsze tematy w branży: nowy handlowy ład | żywność i opakowania bez śladu | fabryka 4.0 | zarządzanie FMCG | ESG w branży spożywczej i handlu | foodtech, retailtech i e-commerce | trendy dla sektora HoReCa.

● Forum to 2 intensywne dni wypełnione dyskusjami o aktualnych wyzwaniach branży, najnowszych trendach w sprzedaży, szansa dzielenia się wiedzą oraz rozwiązaniami wdrożonymi w polskich realiach.

● Wiedza i inspiracje. Szansa na uzyskanie konstruktywnych wniosków, diagnoz dotyczących kształtu i perspektyw rozwoju jednej z największych gałęzi gospodarki w naszym kraju – branży spożywczej, handlowej i HoReCa.

Dlaczego warto dołączyć do Forum Rynku Spożywczego i Handlu?
● W jednym miejscu spotkają się: najważniejsi w kraju przedstawiciele i liderzy branży, inwestorzy, eksperci oraz przedstawiciele władz samorządowych.

● Udział w wieczornej gali wręczenia Nagród Food&Retail Award oraz certyfikatów Dobry Produkt przyznanych w drodze plebiscytu.

● Forum to 2 intensywne dni wypełnione dyskusjami o aktualnych wyzwaniach branży, najnowszych trendach w sprzedaży, szansa dzielenia się wiedzą oraz rozwiązaniami wdrożonymi w polskich realiach.

● Szansa na uzyskanie konstruktywnych wniosków, diagnoz dotyczących kształtu i perspektyw rozwoju jednej z największych gałęzi gospodarki w naszym kraju – branży spożywczej, handlowej i HoReCa.

Organizatorem 15. edycji Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2022 jest Grupa PTWP wraz z redakcjami PostalSpozywczy.pl DlaHandlu.pl HoReCaTrends.pl

Zapraszamy do wymiany inspirujących doświadczeń w trakcie dyskusji i spotkań na Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

REJESTRACJA NA FORUM RYNKU SPOŻYWCZEGO I HANDLU

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz