×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sezon narciarski trwa. Jakie są ceny skipassów?
Sezon narciarski w górach wciąż trwa; tanieją skipassy /fot. shutterstock

Sezon narciarski trwa. Jakie są ceny skipassów?

Autor: PAP Data: 12 marca 2023 08:41

Ferie zimowe już za nami, jednak sezon narciarski w górach wciąż trwa. Szusować można nie tylko na Kasprowym Wierchu. Czynne są nadal wszystkie ośrodki na Podhalu, a ceny skipassów są niższe.

Gestorzy stacji narciarskich zapowiadają, że wyciągi będą czynne przynajmniej do końca marca, a na Kasprowym Wierchu nawet do początku maja. Na polskiej "świętej górze narciarzy" nadal temperatury są ujemne, a na szczycie leży ponad 160 cm śniegu. Pracę kolejek może jednak wstrzymywać silny wiatr.

Sezon narciarski trwa. Tanieją skipassy

"Marzec oraz kwiecień to najlepsze miesiące dla uprawiania narciarstwa na Kasprowym Wierchu. Opady śniegu w Tatrach są wtedy obfite, a słońce już wysoko, co pozwala na wyjątkową narciarską przygodę na trasach w Dolinie Gąsienicowej oraz Goryczkowej" - przekazała PAP rzeczniczka operatora kolejek na Kasprowym Wierchu - Polskich Kolei Linowych (PKL) Marta Grzywa.

Skipass na Kasprowy Wierch warto kupić z wyprzedzeniem on-line i skorzystać z niższych cen. Unikniemy w ten sposób także stania w kolejce do wagonika na szczyt. Ceny skipassów na Kasprowy Wierch zaczynają się od 115 zł za 4 godzinną jazdę lub 129 zł za całodniowy ulgowy skipass.

Planując podróż na Kasprowy Wierch, warto zapoznać się także ze zmianami organizacji ruchu, które związane są z prowadzonym remontem drogi dojazdowej do Kuźnic. Od poniedziałku do soboty w godz. 8.30 - 15.30 odcinek drogi prowadzącej do stacji dolnej kolejki jest zamknięty dla transportu, dlatego trzeba go pokonać pieszo.

Na nartach nadal można jeździć na Gubałówce, Harendzie, Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Czynne są ośrodki w Jurgowie, Czarnej Górze, Białce i Bukowinie Tatrzańskiej czy Kluszkowcach. Posezonowe ceny obowiązują także w ośrodkach narciarskich na Palenicy w Szczawnicy, Mosornym Groniu w Zawoi i na Jaworzynie Krynickiej. Wyciąg na Palenicy będzie czynny do 27 marca - wtedy rozpoczną się przeglądy techniczne. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz