Partnerzy portalu
Śląska Prohibicja zbiera stare książki kucharskie i przepisy fot. Facebook/Śląska Prohibicja

Śląska Prohibicja zbiera stare książki kucharskie i przepisy

Autor: AW/portalspozywczy.pl Data: 26 lipca 2019 10:43

Śląska Prohibicja rusza z akcją zbierania starych i zapomnianych książek kucharskich. To pomysł na to, by uratować zapiski oraz doświadczenia kulinarne poprzednich pokoleń i podarować im nowe życie.

- Niewiarygodne jak pyszny jest domowy rosół ugotowany przez nasze babcie. Jak wspaniale smakują wędliny, mięsa i słodkości z wielką starannością przygotowane na rodzinne spotkania. Kto nie lubi wypieków, nadzianych pierogów, wspaniałych gołąbków? Jak to się dzieje, że przepisy z dawnych lat nadal są niezastąpione, a na samą myśl o suto zastawionym stole milej się robi na sercu. Wszystkie te kulinarne tajemnice zapisywane były w zeszytach, kartkach, starych książkach kucharskich i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Chcemy, aby te wszystkie wspaniałe smaki i zapachy zostały z nami na dłużej. Pochowane w kuchennych szufladach, samotne i zapomniane - niszczeją. Nie pozwólmy na to! :) - apeluje Śląska Prohibicja.

Zbiórka zaczyna się 28 lipca podczas Odpustu u Babci Anny. Książki można przekazać kelnerom lub zostawić w specjalnej skrzyni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz