×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Śniadanie kontynentalne - podają je w hotelach. Co zawiera wersja podstawowa, a co rozszerzona?
Śniadanie kontynentalne to jedno z najskromniejszych śniadań. Podstawa to pieczywo, dżem, masło i napoje: ciepłe i sok. Fot. Shutterstock

Śniadanie kontynentalne - podają je w hotelach. Co zawiera wersja podstawowa, a co rozszerzona?

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 13 marca 2023 11:55

Rezerwując pobyt w hotelowym pokoju, czy nocleg w B&B w ofercie najczęściej będziemy mieć śniadanie kontynentalne. Z czego składa się ''continental breakfast''?

Śniadanie kontynentalne najczęściej spotkamy w hotelach i innych miejscach noclegowych np. w B&B (Bed and Breakfast) w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. 

Śniadanie kontynentalne - co wchodzi w jego skład?

Śniadanie kontynentalne w wersji podstawowej serwowane na talerzach lub w formie bufetu składa się pieczywa np. tostów czy rogalików (najczęściej z ciasta francuskiego), dżemu, kawy czy herbaty oraz soku - najczęściej pomarańczowego. W skład podstawowej wersji wchodzić mogą również masło i miód. 

Wersja rozszerzona śniadania kontynentalnego będzie zawierała również wędliny, ser żółty, jajko na twardo, a nawet parówki/kiełbaski, jajecznicę lub mleko i płatki czy jogurt. W niektórych bufetach ze śniadaniem kontynentalnym pojawiają się również świeże owoce, głównie banany, jabłka czy plastry arbuza.

Jest to jedno z bardziej skromnych, podstawowych śniadań oferowanych w cenie w obiektach hotelowych. Po drugiej stronie skali jest zróżnicowane, wieloskładnikowe śniadanie angielskie - z czego się składa english breakfast?

Czytaj też English Breakfast. Z czego się składa? Czy warto je mieć w menu? Chef Ralph Bujnicki odpowiada

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz