×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sprzedaż roślinnych zamienników produktów zwierzęcych rośnie. To „złoty wiek”
Rynek roślinnych zamienników rozwija się w szybkim tempie. Przybywa nowych produktów i marek. Fot. Shutterstock

Sprzedaż roślinnych zamienników produktów zwierzęcych rośnie. To „złoty wiek”

Autor: Oprac. KG Data: 08 kwietnia 2022 11:50

Rynek roślinnych zamienników produktów zwierzęcych rozwija się w szybkim tempie. Pojawiają się nowe produkty i marki. Ten rynek jest już wart 1,5 mld zł.

Jak informuje ''Rzeczpospolita'' za najnowszymi danymi GfK Polonia, rynek roślinnych zamienników produktów zwierzęcych wart jest 1,5 mld zł.  W 2021 r. sprzedaż alternatyw dla mięsa podwoiła się, zaś w przypadku roślinnego nabiału wzrost wyniósł 40 proc.

Rynek rozwija się w szybkim tempie, wciąż pojawiają się na nim nowe produkty i marki, a taka oferta z niszowej, dostępnej w specjalistycznych sklepach zmienia się w szeroko dystrybuowaną do wszystkich typów sklepów.

- Od lat byliśmy obecni w branży, tworząc produkty pod marki własne dużych sieci handlowych. Ostatnie badania pokazują, że ta część gastronomii rośnie w siłę, a zapotrzebowanie na to, co roślinne, przeżywa w naszym kraju swój złoty wiek - mówi dziennikowi ''Rz'' Rafał Maranowski, członek zarządu marki Planty, która debiutuje na polskim rynku.

Z kolei Carrefour wraz z firmą Bezmięsny uruchamia już pierwsze w Polsce bezmięsne lady, zapewniające szeroki wybór wegańskich zamienników mięsa na wagę. 

Więcej: rp.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz