Partnerzy portalu
Stacja do samodzielnego napełniania butelek. Coca-Cola testuje nowe rozwiązanie Stacja do napełniania butelek napojami koncernu Coca Cola testowana jest w Sztokholmie/ fot. Unsplash

Stacja do samodzielnego napełniania butelek. Coca-Cola testuje nowe rozwiązanie

Autor: dlahandlu.pl Data: 25 października 2021 14:28

Coca-Cola uruchomiła w Szwecji pilotażowe rozwiązania w zakresie samodzielnego napełniania butelek napojem marki. Testy są prowadzone w Sztokholmie w sklepie spożywczym PBX.

Konsumenci w sklepie PBX mogą kupić pojemniki na napoje wielokrotnego użytku firmy GLACIAL, które pasują do produktów Coca-Cola. Łącznie w ofercie jest ponad 60 smaków napojów kilku marek, takich jak Coca‑Cola, Fanta, Sprite, FuzeTea i Smartwater.

Konsumenci mogą również napełnić swój własny pojemnik.

Strategia klimatyczna Coca‑Cola Europacific Partners

W 2020 r. Coca‑Cola Europacific Partners (CCEP) ogłosiła strategię klimatyczną, której ambicją jest osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2040 r.

- Nasze opakowania odpowiadają za większość naszych emisji. Dlatego musimy znaleźć innowacyjne rozwiązania, aby konsumenci mogli nadal cieszyć się naszymi napojami, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości opakowań. Widzimy ogromne możliwości dzięki rozwiązaniom wielokrotnego napełniania i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy przetestować naszą nową koncepcję razem z GLACIAL w PBX – powiedziała Lisa Wahlström, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Coca-Cola w Szwecji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz