×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Stołeczna Hala Gwardii wraca ze strefą zero waste
Warszawska Hala Gwardii wraca ze strefą zero waste/ fot. materiały prasowe

Stołeczna Hala Gwardii wraca ze strefą zero waste

Autor: www.horecatrends.pl Data: 20 maja 2021 14:17 | Aktualizacja: 20 maja 2021 14:18

Warszawska Hala Gwardii otwiera Strefę Zero Waste. Większość produktów w tej strefie będzie sprzedawana bez opakowań, warto zaopatrzyć się we własne słoiki czy pojemniki wielokrotnego użytku.

Jedno z najbardziej popularnych ekowydarzeń powraca do Hali Gwardii. Na miejscu będzie więc można dowiedzieć się m.in. co to są woskowijki, a także jak przygotować własny kompostownik. Nie zabraknie też okazji do zakupu produktów wielokrotnego użytku i rzeczy, które pozwalają ograniczyć odpady, które generujemy. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sylwia Majcher, autorka książek o stylu życia zero waste i niemarnowaniu jedzenia.

- Hala Gwardii przyciąga ludzi kreatywnych, z pasją i świadomych własnych wyborów. Z radością przystąpiliśmy więc do współrealizacji, wraz z Fundacją alter eko oraz Little Greenfinity, projektu propagującego trend zero waste. Zapraszamy do udziału w spotkaniu wszystkich, którym przyszłość środowiska naturalnego nie jest obojętna. To wyjątkowa okazja, by w sposób teoretyczny i praktyczny przekonać się, jak niewiele wystarczy, by spowodować wielkie zmiany – mówi Robert Baj, prezes CBR Events Sp. z o.o, operator Hali Gwardii.

W Strefie Zero Waste dostępne będą m.in. produkty na wagę, torby, termokubki, produkty kosmetyczne i spożywcze bez opakowań, akcesoria kobiece w duchu zero waste i pieluchy wielorazowe. Zorganizowana też zostanie zbiórka ubrań i tekstyliów. Uczestnicy będą również mogli naprawić swoje urządzenia AGD, a sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego naprawić się już nie da, oddać do punktu zbiórki i otrzymać w zamian torbę wielorazowego użytku. 

Udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele organizacji i fundacji propagujących ideę zero waste. Wydarzenie ponownie objął swoim honorowym patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz