Partnerzy portalu
Stowarzyszenie Wolny Kraft stworzyło z Putką kwas chlebowy. Zobacz, gdzie można go kupić Stowarzyszenie Wolny Kraft stworzyło kwas chlebowy, który jest dostępny w Putce. / fot. JS

Stowarzyszenie Wolny Kraft stworzyło z Putką kwas chlebowy. Zobacz, gdzie można go kupić

Autor: Jakub Szymanek Data: 30 października 2022 17:57

Od kilku dni w Piekarnio - cukierniach Putka można nabyć w 100 proc. naturalny kwas chlebowy przygotowany przez Stowarzyszenie Wolny Kraft we współpracy z Fundacją Legii i Putką. Cały dochód ze sprzedaży napoju zostanie przeznaczony na sfinansowanie nauki języka polskiego dla ukraińskich dzieci.

Stowarzyszenie Wolny Kraft razem z Putką i Legią stworzyło kwas chlebowy

Stowarzyszenie Wolny Kraft we współpracy z Fundacją Legii, Putką i innymi partnerami stworzyło kwas chlebowy. Dochód ze sprzedaży kwasu będzie przekazany na pomoc dzieciom z Ukrainy. Z kolei cały proces powstawania kwasu można śledzieć na vlogu przygotowanym przez Wolny Kraft. Miejsce dystrybucji napoju nie jest przypadkowa, ponieważ pieczywo do wyrobu kwasu dostarcza właśnie Putka.

Firma, której piekarska historia sięga ponad stu lat, wyrosła z najlepszych tradycji rzemieślniczych. Jednym z  filarów rodzinnego biznesu jest  działalność charytatywna. Piekarnia Putka każdego dnia dostarcza pieczywo potrzebującym oraz organizuje szereg akcji cyklicznych i doraźnych, współpracując z licznymi fundacjami oraz organizacjami. Produkcja kwasu chlebowego wpisuje się także w inicjatywę, którą głosi hasło z etykiety napoju „By rzemiosło rosło” oraz w bliską Piekarni filozofię zero waste. Niesprzedane pieczywo, które nie może zostać przekazane na materiał paszowy, zamiast do utylizacji, trafia do kadzi fermentacyjnej - wyjaśnia Paweł Leszczyński ze Stowarzyszenia Wolny Kraft.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia, popularyzatorzy kultury wytwarzania trunków metodą rzemieślniczą Michał Lassota oraz Paweł Leszczyński ze Stowarzyszenia Wolny Kraft zapowiadają, że wraz z Piekarnią Cukiernią Putką powtórzą akcję i ponownie zaproponują klientom orzeźwiający, bogaty w cenne witaminy i mikroelementy napój, który służy nie tylko zdrowiu.

- W czasach, gdy potrzeb jest wiele trudno wyłonić najbardziej potrzebujących, dlatego też o wyborze celu aktualnie przyświecającego akcji pomogła zadecydować Fundacja Legii. Przy kolejnej edycji projektu taką możliwość będą mieli również klienci - dodaje  Paweł Leszczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz