Sushi najlepszym afrodyzjakiem? Walentynki 2022: Sushi najlepszym afrodyzjakiem? / fot. unsplash

Sushi najlepszym afrodyzjakiem?

Autor: oprac. Jakub Szymanek Data: 14 lutego 2022 15:04

Sushi, a konkretniej zawarte w nim owoce morza, to najlepszy afrodyzjak, który może pobudzić zmysły i poprawić relacje partnerskie - zapewnia Radosław Szwugier, szef rozwoju franczyzy marki Sushi Kushi oraz Ramen Shop.

– Wybierając sushi na posiłek warto pamiętać o korzystnym wpływie tego dania na organizm. Owoce morza zawierają dużo kwasów omega-3 oraz cynku, żelaza i wapnia, które poprawiają ogólne funkcjonowanie, np. układu nerwowego – mówi Kamila Czekaj-Nowakowska, dietetyczka kliniczna.

– Warto sięgać po afrodyzjaki nie tylko od święta. Rozgrzewają emocje i są naprawdę dobrym wyborem praktycznie na każdy posiłek w ciągu dnia. Co ważne – na zdrowie seksualne dobrze wpływa także witamina A czy D, których w sushi jest całkiem sporo – zapewnia dietetyczka.

Krewetki popularnym afrodyzjakiem

Wśród najbardziej popularnych afrodyzjaków wymienia się m.in. krewetki.

– W jednej z naszych propozycji jest, np. rolka z krewetką w tempurze i dodatkiem pomarańczy. Nie ukrywam, że jest to danie, które z pewnością idealnie sprawdza się na romantyczne chwile we dwoje, przede wszystkim dlatego, że jedzenie sushi to pewnego rodzaju performance, podczas którego można delektować się smakami. Dodatkowo po każdym zjedzonym kawałku warto przegryzać go dodanym marynowanym imbirem, który również działa na organizm stymulująco – mówi Radosław Szwugier, szef rozwoju franczyzy marki Sushi Kushi oraz Ramen Shop. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz