×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Święto Trzech Króli. Które sklepy będą czynne 6 stycznia?
Które sklepy będą czynne 6 stycznia w Święto Trzech Króli?/fot. shutterstock

Święto Trzech Króli. Które sklepy będą czynne 6 stycznia?

Autor: PTWP - Portal Spożywczy Data: 04 stycznia 2023 11:00

6 stycznia to Święto Trzech Króli. Większość sklepów będzie wtedy zamknięta. Gdzie tego dnia będziemy mogli zrobić zakupy?

6 stycznia - Święto Trzech Króli. Jak są wtedy czynne sklepy?

Ze względu na przypadające w piątek 6 stycznia Święto Trzech Króli, duża część sklepów spożywczych na terenie Polski, zgodnie z przepisami, będzie nieczynna. Zakupów nie zrobimy też w sklepach z elektroniką, obuwiem czy ubraniami. Wyjątkiem będą te, w których za ladą stanie właściciel. Otwarte będą również sklepy na stacjach benzynowych oraz placówki z pamiątkami w turystycznych miejscowościach.

6 stycznia 2022: Lidl, Biedronka, Netto, Auchan oraz Aldi są zamknięte

W piątek 6 stycznia zamknięte będą takie sklepy jak Aldi, Auchan, Biedronka, Dino, E.Leclerc, Lidl, Netto, Spar, Polomarket oraz Kaufland. Nie będą czynne również galerie i centra handlowe.

Sklepy otwarte 6 stycznia. Czy Carrefour będzie działał?

Hipermarkety i supermarkety Carrefour będą zamknięte, ale w przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express, o godzinach otwarcia w okresie świątecznym decydują bezpośrednio właściciele tych sklepów.

6 stycznia. Czy Stokrotka będzie otwarta?
Sklepy własne Stokrotka będą zamknięte. W przypadku sklepów franczyzowych decyzja co do otwarcia, pozostaje każdorazowo w gestii franczyzobiorcy. 

Czy sklepy Intermarche będą otwarte 6 stycznia?

Supermarkety sieci Intermarché prowadzą polscy, niezależni przedsiębiorcy. Mają oni bezpośredni wpływ na politykę personalną, oferowany asortyment, a także zarządzanie swoim przedsiębiorstwem. Właściciele decydują zatem o godzinach otwarcia poszczególnych sklepów, jak również o ewentualnym wydłużaniu czasu pracy swoich placówek.

6 stycznia. Jak będzie czynna Żabka?

6 stycznia 2023 roku franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą skorzystać z dopuszczonej przez Ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni możliwości prowadzenia w tych dniach sprzedaży osobiście. Decyzję o otwarciu sklepu Żabka 6 stycznia 2023 podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia Żabek 6 stycznia 2023 będą dostępne w poszczególnych placówkach i na stronie www.zabka.pl oraz aplikacji żappka.

Jak będą czynne sklepy Grupy Kapitałowej Specjał?

Właściciele sklepów należących do Grupy Kapitałowej Specjał (Nasz Sklep, Delikatesy Sezam, Lubazo) ustalają indywidualne godziny otwarcia sklepów, dlatego też część sklepów może być otwarta. Szczegółowe informacje można znaleźć na internetowej stronie danej placówki.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz