×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Szczeciński browar uwarzył piwo z nietypowym dodatkiem pasztecików
Receptura staropolskiego, wędzonego piwa grodziskiego została „doprawiona” pasztecikami z mięsem./fot. unsplash.com

Szczeciński browar uwarzył piwo z nietypowym dodatkiem pasztecików

Autor: PTWP - Portal Spożywczy Data: 28 lutego 2023 10:20

Szczeciński browar uwarzył piwo z dodatkiem... pasztecików z mięsem.

Szczeciński Browar Gryfus przygotowuje oryginalną propozycję na marcowy Warszawski Festiwal Piwa. – Pasztecik to wizytówka miasta, a zawsze staramy się podkreślać nasze pochodzenie. Już teraz wzbudziliśmy tym niecodziennym połączeniem duże zainteresowanie – mówi Krzysztof Pronobis cytowany przez serwis wszczecinie.pl.

Piwo z pasztecikami? Jak smakuje?

Piwo grodziskie jasne, pszeniczne piwo - jak będzie smakować po dodaniu do niego pasztecików? Okazuje się, że nie wiedzą tego nawet jego twórcy.

– Sami jesteśmy bardzo ciekawi. Po raz pierwszy przygotowujemy takie piwo. Dodatek pasztecików nie był wielki, ale troszkę może być wyczuwalny. Na razie trwa jeszcze fermentacja, piwo będzie gotowe w połowie marca – tłumaczy współwłaściciel Browaru Gryfus serwisowi wszczecinie.pl.

Piwo warzone na Warszawskim Festiwalu Piwa

Piwo stworzono w Browarze Wagabunda, w Niechlowie na Dolnym Śląsku. Na etapie zacierania, piwowar dodał do kadzi w całości kilka pasztecików szczecińskich. Ile piwa udało się wyprodukować?

– Nie będzie to duża partia, jakieś 300-400 litrów. Przygotowujemy ją specjalnie z myślą o Warszawskim Festiwalu Piwa. Jeśli jednak coś nam zostanie, to na pewno grodziskie z pasztecikami trafi do jednego ze szczecińskich lokali z piwem rzemieślniczym – mówi Krzysztof Probonis.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz