×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
#SzlakMaSmak - blogerzy i influencerzy zaproszeni na Dolny Śląsk
fot. shutterstock

#SzlakMaSmak - blogerzy i influencerzy zaproszeni na Dolny Śląsk

Autor: PAP Data: 25 sierpnia 2021 14:45

Dwudziestu blogerów i influencerów odwiedzi Dolny Śląsk w ramach kampanii #SzlakMaSmak, którą organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Blogerzy pokażą uroki i atrakcje regionu, a także przetestują lokalne produkty

"Kampania #SzlakMaSmak to pierwsze takie działanie organizowane na większą skalę we współpracy z osobami opiniotwórczymi. Mamy nadzieję, że dzięki niej więcej Polaków pozna Dolny Śląsk i jego ciekawą historię. Warto podkreślić, że pierwsze wzmianki na temat upraw winorośli w regionie pojawiły się już w średniowieczu. Dzisiaj tradycja jest odbudowywana. Chcemy wykorzystać ten olbrzymi potencjał, wesprzeć lokalnych producentów i zachęcić turystów do odkrywania Dolnego Śląska" - powiedział cytowany w komunikacie marszałek woj. dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina istnieje od 2018 roku, zrzesza 31 obiektów. Połączył ludzi pasji - lokalnych browarników i winiarzy. Ma ułatwiać zwiedzanie i zachęcić do rozsmakowania się w tworzonych lokalnie produktach.

"To szlak, który powinien odkryć każdy, kto jest zainteresowany rzemieślniczymi wyrobami i chce poznawać Dolny Śląsk poprzez kulinaria. Idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek na łonie natury i bezpośredni kontakt z producentami" - powiedział właściciel Winnicy Moderna Nestor Kościański.

Jak podano, w ramach kampanii o Dolnym Śląsku pisać będą blogerzy zajmujący się aktywnym zwiedzaniem, kulinariami, turystyką z perspektywy dwóch kółek, a nawet szeroko pojętą nauką: Kołem Się Toczy, Beata Śniechowska, Wrocławskie Podróże Kulinarne, Crazy Nauka, Minta Eats, Bartek w Podróży, Zbieraj się, Silver Mint, Matka w Mieście, Atrakcyjne wakacje z dzieckiem, Wolnym Krokiem, Dziewczyna z butelką wina, Karoli Zdaniem, Dolny Śląsk dla Uli, Michał Brezdeń - nie tylko o podróżach, MaNa w podróży, Podróże i Fotografia - Łukasz Kędzierski, Wszędobylscy, Mamba on bike.

"To, że Dolnośląskie wyróżnia się na tle całego kraju zamkami i pięknymi widokami wie każdy, ale o bogatej tradycji piwowarskiej i winiarskiej już niekoniecznie. A to wielka szkoda! Bo jeździmy po całej Europie oglądać winnice czy próbować różnych trunków, kiedy to w naszym własnym kraju mamy również takie perełki! Zachęcam, sam za chwilę wybieram się tam na rower! - powiedział cytowany w komunikacie Karol Werner, autor bloga Kołem Się Toczy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych podróżników rowerowych młodego pokolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz