Partnerzy portalu
Szymon Czerwiński z MasterChefa wydał drugą książkę kulinarną w tym roku fot. materiały prasowe

Szymon Czerwiński z MasterChefa wydał drugą książkę kulinarną w tym roku

Autor: Jakub Szymanek/horecatrends.pl Data: 06 grudnia 2019 13:24

„Rodzinne święta Szymona” to druga autorska książka kucharska Szymona Czerwińskiego, która pojawiła się w sprzedaży w tym roku. Pierwszą książką finalisty V edycji programu MasterChef było „Sprytne Gotowanie”.

„Rodzinne święta Szymona” zawierają przepisy świąteczne, zarówno bożonarodzeniowe jak i wielkanocne. Autor ceni sobie prostotę wykonania potraw, dostępność składników i przede wszystkim smak i jakość produktów, czyli prosto i pysznie albo jak mówi sam Szymon – sprytnie.

W książce znalazły się przepisy tradycyjnych polskich potraw, ale w nowoczesnym wydaniu. Szymon nie boi się sięgać po produkty gotowe, udowadniając po raz kolejny, że w domowych warunkach i przy rozsądnym budżecie można wyczarować potrawy, które staną się dumą gospodarza i jednocześnie ozdobą stołu.

– Każde święta mają swój nastrój, duchowość, atmosferę, ale też i własną symbolikę i tradycję. To wszystko odzwierciedla nasz świąteczny stół, przy którym spotykamy się z najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi. I to właśnie z nimi dzielimy się tym co najwspanialsze, najsmaczniejsze i najlepsze. Przecież nawet sobie składamy życzenia „smacznych świąt”. Chciałabym, aby każde święta były najwspanialsze i najbardziej wyjątkowe, dlatego dzielę się przepisami na odświętne dania, bożonarodzeniowe i wielkanocne, życząc jednocześnie Smacznych Świąt – mówi Szymon Czerwiński.

Pierwszą książką Szymona Czerwińskiego jest „Sprytne Gotowanie”, wydana przez wydawnictwo Harde, w której udowodnił, że każdy z nas może gotować jak prawdziwy mistrz i to bez użycia wyszukanych technik kulinarnych czy też wymyślnych składników. Koncepcja kulinarna Szymona to proste i łatwe gotowanie dla każdego i na każdą kieszeń. A liczne „sprytne rady” zawarte w książce są świadectwem ogromnej wiedzy i dużej świadomości autora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz