Partnerzy portalu
Tesco kończy z jednorazowymi sztućcami i talerzami w sklepowych restauracjach fot. shutterstock

Tesco kończy z jednorazowymi sztućcami i talerzami w sklepowych restauracjach

Autor: www.portalspozywczy.pl/ pr Data: 05 czerwca 2019 15:44

Zakończył się proces zamiany jednorazowych naczyń na te wielorazowego użytku we wszystkich restauracjach samoobsługowych Bistro zlokalizowanych w sklepach Tesco. Sieć kontynuuje w ten sposób swoje zobowiązanie dotyczące zmniejszenia negatywnego wpływu opakowań plastikowych na środowisko.

W każdej z 39 restauracji Bistro wprowadzone zostały metalowe sztućce oraz ceramiczne kubki i talerze. Z analiz Tesco wynika, że jeden talerz ceramiczny zastąpi 625 talerzyków papierowych. Łącznie, rezygnacja z naczyń jednorazowego użytku to oszczędność rzędu 4,5 mln talerzy papierowych, które w ubiegłym roku zostały zużyte w restauracjach Bistro w Polsce. Klienci w ciągu roku wykorzystali również 9,5 mln plastikowych sztućców oraz ponad 500 tys. kubków papierowych.

To kolejny krok w drodze do zmniejszenia negatywnego wpływu opakowań plastikowych na środowisko. Na początku tego roku Tesco zobowiązało się, że do 2020 roku usunie ze składów opakowań produktów marki własnej materiały nienadające się do ponownego przetworzenia. Firma chce również ograniczyć skalę odpadów opakowaniowych w swoich sklepach.

Restauracje Bistro, zlokalizowane w sklepach oraz na pasażach handlowych Tesco oferują potrawy dostępne w ofercie na wagę, napoje oraz desery. Codziennie z oferty restauracji korzysta ich średnio kilkanaście tysięcy. W ubiegłym roku kupili oni w Bistro około 3,8 mln posiłków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz