×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
‘’The Bear’’: Ludzie pokochali serial o barze w Chicago. Jest Złoty Glob za rolę Carmy’ego Berzatto
Fot. Materiały prasowe

‘’The Bear’’: Ludzie pokochali serial o barze w Chicago. Jest Złoty Glob za rolę Carmy’ego Berzatto

Autor: Katarzyna Gubała Data: 14 stycznia 2023 13:10

Jeremy Allen White, grający główną rolę w serialu ''The Bear'' zdobył nagrodę Złoty Glob dla najlepszego aktora w serialu komediowym. ''Carmy'ego'' z chicagowskiego baru z kanapkami z wołowiną pokochała kamera, widzowie, a teraz krytycy.

Serial Disney+ ‘’The Bear’’, którego akcja dzieje się w barze "The Original Beef of Chicagoland" pokochali widzowie i krytycy. ‘’Misiek’’ zdobył kilkadziesiąt nominacji do nagród filmowych i wreszcie Złotego Globa dla najlepszego aktora w serialu komediowym, którą uhonorowano Jeremy’ego Allena White’a za rolę Carmena ‘’Carmy’’ Berzatto.

Serial ‘’The Bear’’ - co to za historia?

Carmen ‘’Carmy’’ Berzatto, młody, uzdolniony szef kuchni, który zdobywał szlify w ''najlepszych restauracjach w Stanach Zjednoczonych'' porzuca swoją pracę i wraca do Chicago, by przejąć bar z kanapkami z wołowiną, który należał do jego zmarłego śmiercią samobójczą brata. 

Na miejscu zastaje lokal kochany przez gości, który codziennie ustawiają się tam w kolejce po kanapkę z wołowiną, ale też kuchnię pełną problemów. Bar "The Original Beef of Chicagoland" to klasyczna gastronomiczna puszka Pandory: problemy z pieniędzmi, z ‘’sanepidem’’ i księgowością, braki towaru, konflikty międzyludzkie i awarie. Ale i miłość, zaangażowanie, pasja i ‘’tabaka’’, czyli ciężka praca.

Kibicując ‘’Miśkowi’’ 

Świetnie napisany, dynamicznie nakręcony serial pozwala podglądać pulsującą od emocji kuchnię niewielkiego baru. Jest to też historia o ambicji oraz szacunku do pracy, współpracowników i rodziny.

Kamera kocha twarz Jeremy’ego Allena White’a grającego ‘’Carmy’ego’’, ale pozwala też z ciekawością śledzić przemianę sous-chefowej Sydney Adamu czy cukiernika Marcusa. Zaś wspólnik Carmy’ego Richard "Richie" Jerimovich dosłownie rozsadza kuchnię i ekran.

‘’The Bear’’ serwuje widzowi uzależniający koktajl emocji i chce się dalej kibicować ‘’Miśkowi’’. Według zapowiedzi producentów ma powstać kolejny sezon serialu o Carmenie ‘’Carmy’’ Berzatto.

Serial ''The Bear'' można obejrzeć na platformie Disney+. Pierwszy sezon to 8 około półgodzinnych odcinków. 

Czytaj też Film ''Menu'' to uczta zaskoczeń nie tylko dla wielbicieli gastronomii

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz