×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Tłusty czwartek 2023. Co wybrać tego dnia - pączki czy pęczki? (wideo)
Tłusty czwartek 2023 - co tego dnia dominuje w naszym menu?/ fot. PTWP

Tłusty czwartek 2023. Co wybrać tego dnia - pączki czy pęczki? (wideo)

Autor: Paulina Piwowarek, Magdalena Brzózka / www.horecatrends.pl Data: 19 lutego 2020 12:51 | Aktualizacja: 04 lutego 2023 11:17

Tłusty czwartek za pasem. A my jak co roku zastanawiamy się (choć to pytanie retoryczne...) - pączek czy pęczek? Kiedy jest tłusty czwartek 2023 i jak świętować w ten dzień?

MATERIAŁ FILMOWY POCHODZI Z 2020 r. PZYPOMINAMY GO Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ TŁUSTEGO CZWARTKU

Tłusty czwartek corocznie rozpoczyna ostatnie dni karnawału, który kończy się na Środzie Popielcowej. To święta ruchome, kiedy wypadają w 2023 roku?

Kiedy jest tłusty czwartek 2023?

Ostatnie dni karnawału rozpoczynają się w tłusty czwartek, który wypada w 2023 roku 16 lutego. Nazywa się je ostatkami lub też zapustami, a potocznie czasem "śledzikiem". Zarówno ostatki, jak i następująca po nich Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post są świętami ruchomymi, bez stałej daty. Ostatki to czas ostatnich wielkich i hucznych zabaw, a także często wystawnych bali, a tłusty czwartek... wielkiego, słodkiego obżarstwa.

Święto pączka coraz bliżej. Kiedy jest tłusty czwartek 2023?

Ile kalorii mają pączki, faworki, donuty?

Słodycze, które spożywamy w czasie tłustego czwartku to prawdziwa bomba kaloryczna. Jeden pączek może mieć od 200 do 350 kcal, taką samą wartość energetyczną ma oponka – czy popularny amerykański donut. Z kolei jeden faworek ważący około 15 gram liczy około 85 kcal. 

 Tłusty czwartek okiem dietetyczki

Tłusty czwartek to prawdziwy raj dla koneserów pączków, faworków i słodkości. Tego dnia (prawie) każdy powód jest dobry, żeby sięgnąć po kolejnego pączusia... Czy to na pewno świetny pomysł? O tym rozmawiamy z dr Hanną Stolińską, dietetykiem klinicznym, która uświadamia ile kalorii mają te łakocie - choć jednocześnie zaznacza, że wszystko jest dla ludzi. 

SMACZNEGO!!!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz