Partnerzy portalu
To koniec wódczanego biznesu aktora Gerarda Depardieu w Rosji Na zdjęciu kukły Władymira Putina i Gerarda Depardieu na paradzie w Nicei w lutym 2019 r. Fot. EPA

To koniec wódczanego biznesu aktora Gerarda Depardieu w Rosji

Autor: PAP, AT Data: 14 listopada 2022 11:15

Francuski aktor Gerard Depardieu, który w 2013 r. otrzymał rosyjskie obywatelstwo, zamknął swój biznes producencki w Rosji - poinformował niezależny portal Meduza.

Portal Meduza przypomina, że wiosną Depardieu opowiedział się przeciwko wojnie na Ukrainie.

Depardieu zamknął swoje centrum producenckie w związku z "zastojem" w branży - poinformował producent Arnaud Frilley. Przekonywał, że decyzja nie ma związku z wojną na Ukrainie.

Meduza zauważa jednak, że w marcu aktor opowiedział się przeciwko napaści Rosji na Ukrainę i skrytykował działania prezydenta Rosji jako "szalone".

Kreml w odpowiedzi oświadczył, że Depardieu "najpewniej nie całkiem rozumie, co się dzieje". Natomiast w rosyjskiej Dumie Państwowej (izbie niższej parlamentu Rosji) pojawiły się głosy, by pozbawić aktora rosyjskiego obywatelstwa.

Gerard Depardieu w Rosji. Wódka i francuskie smaki

We Francji aktorowi do dziś zarzuca się, że opuścił ojczyznę, by nie płacić 75-procentowego podatku dla bardzo zamożnych.

W 2014 roku Gerard Depardieu ogłosił, że zamierza rozpocząć produkcję biowódki - ekologicznej wersji popularnego w Rosji alkoholu. Miała być ona produkowana na bazie źródlanej, górskiej wody oraz czystych ekologicznie surowców.

Pierwsze partie wódki „Gerard Depardieu”, produkowanej przez białoruskie zakłady, trafiły do rosyjskich supermarketów dopiero w 2018 roku - pisaliśmy w tekście Nowa wódka z Białorusi „Gerard Depardieu”. 

Czytaj więcej Gerard Depardieu zamyka biznes w Rosji. Jego wódka zniknęła ze sklepów

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz