Partnerzy portalu
Tomasz Jakubiak poprowadzi warsztaty kulinarne w galerii handlowej Tomasz Jakubiak poprowadzi warsztaty kulinarne w galerii handlowej. / fot. materiały prasowe

Tomasz Jakubiak poprowadzi warsztaty kulinarne w galerii handlowej

Autor: oprac. JS Data: 24 października 2022 11:25

29 października w centrum handlowym Galeria Jurajska odbędą się warsztaty kulinarne z Tomaszem Jakubiakiem, autorem książek i jurorem programu MasterChef Junior.

Warsztaty kulinarne z Tomaszem Jakubiakiem 

W najbliższą sobotę, 29 października, w Galerii Jurajskiej będzie można znaleźć ogrom kulinarnych inspiracji. Wszystko za sprawą wydarzenia „Jakubiak jesiennie”, podczas którego Tomasz Jakubiak, kucharz, autor książek oraz gospodarz programów "Jakubiak w sezonie" i "Jakubiak lokalnie" w telewizji kuchnia+, a ostatnio także juror w programie TVN – MasterChef Junior, poprowadzi warsztaty kulinarne. W sumie przygotowano ich trzy odsłony o godz. 16.00, 17.00 i 18.00.

– Wydarzenie jest okazją do tego, aby nie tylko podejrzeć Tomasza Jakubiaka w akcji, ale także poznać kilka oryginalnych i unikalnych sezonowych przepisów m.in. na potrawy z różnych gatunków dyni. Ugotowane na warsztatach dania każdy będzie mógł spróbować, a tym samym zainspirować się do ich odtworzenia w domu – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Jesienne specjały z dyni oraz domowe kiszonki

Na tym jednak nie koniec, centrum przygotowało konkursy z nagrodami, a także animacje kulinarne, które w przerwach między warsztatami Tomasza Jakubiaka, poprowadzą autorzy książki „Kiszonkowo, smacznie i zdrooowo” i twórcy Nazdrooowie.pl.

Odwiedzający Jurajską będą mogli dowiedzieć się m.in. jak przygotować zdrowe kiszonki z różnych warzyw np. selera, marchwi, buraków czy rzodkiewki. Co więcej, prowadzący przybliżą ich walory zdrowotne, a także podpowiedzą, dlaczego warto je jeść zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy spada nasza odporność.

Pojawi się także okazja do degustacji. Na specjalnie stworzonym stoisku będzie można spróbować domowej roboty miodów smakowych, zakwasów, a także wspomnianych już kiszonek, w tym m.in. popularnego koreańskiego przysmaku, czyli kimchi.

Atrakcji będzie więcej: sobotni wydarzenie wypełni familijne gotowanie oraz spotkanie z przedstawicielami marki DUKA, którzy opowiedzą o tym, jak udekorować stół. Do domu będzie można także wrócić z dynią. Jurajska rozda ich aż 1000!  Trafią one w ręce osób, które 29 października zrobią w galerii zakupy min. 50 zł i w specjalnym punkcie okażą paragon.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz