Partnerzy portalu
Too Good To Go: 3 mln posiłków uratowanych przed wyrzuceniem Too Good To Go: 3 mln posiłków uratowanych przed wyrzuceniem

Too Good To Go: 3 mln posiłków uratowanych przed wyrzuceniem

Autor: AW Data: 16 maja 2022 15:53

Użytkownicy Too Good To Go w Polsce  uratowali trzy miliony posiłków. W obliczu aktualnej sytuacji ekonomiczno-społecznej dla Polaków coraz bardziej istotny staje się świadomy konsumpcjonizm.

Too Good To Go: 3 mln posiłków

– Nasz rozwój w Polsce pokazuje, jak ważny dla społeczeństwa jest świadomy konsumpcjonizm. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na swoje nawyki zakupowe, wpływ, jaki ma to na środowisko, a także zawartość portfela. Motywujący jest fakt, że walka z marnowaniem żywności wciąż nabiera tempa, choć wiemy, że 3 miliony zaoszczędzonych posiłków to tylko wierzchołek góry lodowej i możemy zrobić o wiele więcej. Wprowadzając niewielką modyfikację w sposobie kupowania żywności i przechowywania, każdy może przyczynić się do wielkich zmian – mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Too Good To Go w 70 miastach w Polsce

Too Good To Go działa na rzecz zwiększania świadomości w zakresie marnowania żywności poprzez podejmowanie szeregu inicjatyw edukacyjnych. Idea jest prosta – działanie na korzyść środowiska i zapobieganie marnowania żywności. Każda przechwycona paczka to ekwiwalent równowartości 2,5 kg CO2, czyli tyle emisji ile jest potrzebne do naładowania telefonu 442 razy. Z aplikacji można korzystać w ponad 70 miastach w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz