×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
"Tradycje kulinarne Polski" - ten bezpłatny ebook będzie miał aż 300 stron
Ebook ''Tradycje kulinarne Polski" ukaże się 6 grudnia 2023 r. Fot. Magdalena Tomaszewska-Bolałek/Facebook

"Tradycje kulinarne Polski" - ten bezpłatny ebook będzie miał aż 300 stron

Autor: Katarzyna Gubała Data: 16 maja 2023 12:05

Ebook ''Tradycje kulinarne Polski" Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek będzie prezentował kuchnię Polski od czasów dawnych Słowian po współczesność. Będzie także opowieścią o kulturze kulinarnej, znaczeniu jedzenia świątecznego i jego roli w domowych obrzędach. Ukaże się 6 grudnia 2023 roku.

Magdalena Tomaszewska-Bolałek, ekspertka w zakresie dyplomacji i turystyki kulinarnej poinformowała, że w grudniu 2023 r. ukaże się napisany przez nią ponad trzystustronicowy ebook "Tradycje kulinarne Polski". 

Będzie to bezpłatny, ponad trzystustronicowy ebook prezentujący kuchnię Polski od czasów dawnych Słowian po współczesność.

''To także opowieść o kulturze kulinarnej, znaczeniu jedzenia świątecznego i jego roli w domowych obrzędach. Książka wzbogacona została anegdotami, legendami, opowieściami oraz odniesieniami do literatury i sztuki. Znalazło się w niej miejsce dla kuchni sarmackiej, a także regionalnej. Uzupełnieniem całości jest rozdział o turystyce kulinarnej wraz z propozycjami miejsc do odwiedzenia oraz 19 prostych przepisów na mniej znane dania z różnych części Polski. W ramach projektu planowane są również spotkania o kuchni polskiej, zarówno online, jak i stacjonarne oraz podcast. Być może uda się również by książka ukazała się w wersji drukowanej, której część nakładu trafi bezpłatnie do bibliotek w małych miejscowościach'' - podała autorka Magdalena Tomaszewska-Bolałek. 

Publikacja ukaże się 6 grudnia 2023 roku. Będzie ją można pobrać bezpłatnie ze strony Fundacji Bunkatura. 

Magdalena Tomaszewska-Bolałek jest badaczką kultury kulinarnej, kierownik Food Studies na Uniwersytecie SWPS. Zajmuje się ona historią i antropologią jedzenia, a także turystyką oraz dyplomacją kulinarną. Promowała kuchnię polską w Europie i Azji. Prowadzi blog oraz podcast Kuchniokracja. Jest autorką książek, m.in. takich tytułów jak ''Tradycje kulinarne Finlandii'', ''Tradycje kulinarne Szwecji'', ''Tradycje kulinarne Japonii'' czy ''Japońskie słodycze''. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz