×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Trendy na rynku napojów
Światowy rynek napojów bezalkoholowych rośnie; fot. shutterstock

Trendy na rynku napojów

Autor: portalspozywczy.pl Data: 02 września 2021 10:30

GlobalData zidentyfikowała kluczowe trendy na globalnym rynku napojów bezalkoholowych: weganizm, zdrowie układu pokarmowego, funkcjonalność, zrównoważony rozwój i premiumizacja.

Po burzliwym 18-miesięcznym okresie pandemii COVID-19 światowy rynek napojów bezalkoholowych wzrośnie wolumenowo o 3,6% w 2021 r., do 898,5 mld litrów w porównaniu z 2020 r., głównie dzięki napojom energetycznym i mrożonym napojom herbacianym.

Weganizm, zdrowie układu pokarmowego, funkcjonalność, zrównoważony rozwój i premiumizacja... Holly Inglis, analityk ds. napojów w GlobalData, wyjaśnia, w jaki sposób te trendy mają zmienić branżę napojową w przyszłym roku.

Weganizm i białka roślinne

Weganizm zaznaczył swoje miejsce na globalnym rynku napojów bezalkoholowych, dzięki napojom roślinnym i mleku sojowym już w 2020 i 2021 r. Wprowadzono liczne innowacje, ponieważ weganizm jest postrzegany jako zdrowszy i opiera się na zrównoważonym rozwoju. Ten trend wykorzystują już marki kawy mrożonej / RTD. 

Trend podsycają media społecznościowe, głównie TikTok, które inspirują do próbowania alternatyw i nowych smaków.

Zdrowe trawienie

„Zgodnie z najnowszym badaniem konsumenckim GlobalData, 74% ludzi na całym świecie zgadza się, że składniki wspomagające zdrowie układu pokarmowego są dla nich nieco lub bardzo atrakcyjne. Stanowi to znaczącą szansę, którą niektórzy producenci już wykorzystują. W Stanach Zjednoczonych firma VitaminWell wprowadziła nowy napój do swojego asortymentu, o którym mówi się, że zawiera błonnik prebiotyczny, który ma korzystny wpływ na zdrowie jelit. Zapotrzebowanie na zdrowie układu pokarmowego zostało zwiększone przez katastrofalne skutki wywołane przez COVID-19, a konsumenci koncentrują się teraz na poprawie swojego fizycznego i psychicznego samopoczucia.

Całość w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz