Vege Burger Soligrano został nagrodzony na SIAL China 2019www.horecatrends.pl/pr - 23 maja 2019 12:01


W czasie jednej z największych światowych imprez spożywczych na świecie, SIAL China 2019, firma Soligrano zdobyła srebro w konkursie SIAL Innovation. Producent zbóż ekspandowanych otrzymał tytuł najbardziej innowacyjnego produktu dla Vege Burgera, który jest nowością w portfolio tej marki.

SIAL China to największa w Azji wystawa innowacji w dziedzinie żywności. Każdego roku daje ona szansę eksporterom na zaprezentowanie swoich najnowszych produktów oraz trendów żywnościowych na rynku chińskim. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 4 300 wystawców i 112 tysięcy specjalistów branży spożywczej. Częścią targów jest konkurs SIAL Innovation, który wyróżnia firmy pomagające w kształtowaniu tego co jemy oraz generujące świeższą i zdrowszą żywność. Polska firma Soligrano dzięki swoim Vege Burgerom znalazła się na podium jako jedyna europejska marka.

Nagrodzony Vege Burger to mieszanka do samodzielnego przygotowania burgerów, produkt orkiszowy z papryką i siemieniem lnianym, bez dodatku aromatów oraz barwników i konserwantów. Jest źródłem błonnika i białka, a w swoim składzie posiada jedynie naturalnie występujące cukry. Opakowanie 140 g zawiera 4 porcje po 35 g. Produkt dostępny jest m.in. w sieci sklepów Rossmann w cenie 6,99 zł.