Partnerzy portalu
W lipcu Mistrzostwa Polski Sommelierów 2021 10 lipca odbędą się Mistrzostwa Polski Sommelierów organizowane przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich./ fot. materiały prasowe

W lipcu Mistrzostwa Polski Sommelierów 2021

Autor: www.horecatrends.pl Data: 21 czerwca 2021 14:06

10 lipca odbędą się Mistrzostwa Polski Sommelierów. Konkurs zostanie przeprowadzony w salach warszawskiego Hotelu Regent. Organizatorem cyklicznych zawodów jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Zgodnie ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Sommelierów (ASI) mistrzostwa mają trzy etapy. Podczas kilkugodzinnych, zamkniętych dla publiczności eliminacji uczestnicy konkursu piszą test z wiedzy o winie, przeprowadzają degustację w formie ustnej i pisemnej, odpowiadają na pytania jurorów.

Zadania w półfinałach związane są z praktyczną obsługą gości. Do Finału przechodzi trzech zawodników, którzy mierzą się na scenie z serią zadań teoretycznych i praktycznych, np. obsługując stoliki, przy których siedzą jurorzy. Goście Finału mogą obserwować zawodników na scenie, Finał będzie także można oglądać na żywo na profilu SSP na Facebooku.

W trakcie Mistrzostw, między poszczególnymi etapami konkursu, w hotelu Regent prowadzone będą seminaria i degustacje organizowane przez partnerów wydarzenia.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz