Partnerzy portalu
"W te Święta będę słoikiem" - wspólna akcja twórców Too Good To Go i influencerów zero waste fot. materiały prasowe / Facebook

"W te Święta będę słoikiem" - wspólna akcja twórców Too Good To Go i influencerów zero waste

Autor: www.horecatrends.pl Data: 06 grudnia 2019 11:59

Twórcy aplikacji Too Good To Go wraz z Bankami Żywności, portalem ulicaekologiczna oraz takimi influencerami propagującymi ideę zero waste jak Jagna Niedzielska czy Jakub Emanuel Malec, zakładają grupę wsparcia dla tych, którzy pragną marnować jak najmniej, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia!

- W Święta marnuje się nawet 2-3 razy więcej jedzenia niż w ciągu całego roku - informują organizatorzy akcji. Założyli wydarzenie na Facebooku, gdzie wszyscy mogą dzielić się wskazówkami i przepisami. - Każdy będzie mógł tam też wrzucić zdjęcia i pomysły, dzięki którym wspólnie uda nam się walczyć z marnowaniem jedzenia w czasie przygotowań do, podczas i po Świętach - podano w social mediach.

Too Good To Go to pochodząca z Danii aplikacja pozwalająca kupić od sklepów czy restauracji niesprzedane w danym dniu porcje jedzenia czy produkty spożywcze, które inaczej wylądowałyby w koszu. Cena takiego posiłku to zazwyczaj 1/3 standardowej ceny. Sęk w tym, że nigdy nie wiadomo, co konkretnie się za daną cenę otrzyma. Danie kupuje się wiec niejako "w ciemno".

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz