×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wakacje we Włoszech - Polacy je uwielbiają, również w miejscach nieoczywistych jak Południowy Tyrol
Południowy Tyrol to urokliwe miasteczka położone u podłoża majestatycznych gór. Fot. Materiały prasowe

Wakacje we Włoszech - Polacy je uwielbiają, również w miejscach nieoczywistych jak Południowy Tyrol

Autor: KG/horecatrends Data: 07 czerwca 2022 11:50 | Aktualizacja: 07 czerwca 2022 11:52

Polacy chętnie odwiedzają Włochy. Okazuje się, że wybierają nie tylko nadmorskie miejscowości, ale również mniej oczywiste kierunki jak Południowy Tyrol, a w nim okolice Merano, Bruneck i Bolzano. Coraz więcej turystów wybiera pobyt w agroturystykach.

W regionie Południowego Tyrolu regularnie przybywa miejsc noclegowych i punktów gastronomicznych. Agroturystyki stanowią już 10 proc. noclegów rezerwowanych w tej okolicy. Gospodarze oferują noclegi, ale także hodują zwierzęta, uprawiają warzywa czy owoce. Chętnie zapraszają w swoje progi oraz częstują domowymi, świeżymi produktami. Dzieci mogą zapoznać się z codziennymi obowiązkami na farmie - czytamy w komunikacie prasowym. 

Urlopowy wypad do Południowego Tyrolu to najczęściej 5-7 dni

Z statystyk wynika, że w 2021 roku średnia długość pobytu Polaków w tym regionie wynosiła 5,7 doby. To typowy, urlopowy wyjazd. 

- Goście standardowo przyjeżdżają do nas na pięć do siedmiu dni. Mają wtedy czas na odpoczynek, kontakt z naturą i oderwanie się od codzienności. Niewielkie farmy to gwarancja rodzinnej, kameralnej atmosfery i okazja do poznania miejscowej kultury wprost od właścicieli. Dla spragnionych atmosfery slow-life mamy też wyjątkowe propozycje takie jak nauka gotowania regionalnych potraw, strefy wellness, a nawet kąpiel w sianie - informuje Sonja Kaserer z Roter Hahn, zrzeszającej ponad 1600 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. 

Gospodarstwa zrzeszone pod marką Roter Hahn oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. W ramach Roter Hahn działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. 

Południowy Tyrol - w tych miejscowościach wypoczywamy najchętniej

Polacy najchętniej wybierają w Południowym Tyrolu okolice Merano, Bruneck i Bolzano. Merano to miejscowość uważana jest za jeden z najpiękniejszych kurortów uzdrowiskowych w całych Alpach. Główną jej atrakcją są nowoczesne termy z kompleksem basenów oraz licznymi zabiegami dla kuracjuszy. Miejscowość Bruneck - położona w Dolomitach - przyciąga jest świetną bazą wypadową do górskich wędrówek albo spacerów po pobliskich dolinach. Zaś Bolzano to miasto o bogatej historii, łączące w sobie wpływy austriackie i włoskie. Jedną z największych atrakcji turystycznych Bolzano jest Muzeum Archeologiczne. Znajdująca się w nim mumia Ötziego, zwanego też „Człowiekiem z lodu”, liczy sobie 5300 lat. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz