×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wałbrzych zakazał używania plastikowych naczyń, sztućców i opakowań jednorazowych
fot. shutterstock

Wałbrzych zakazał używania plastikowych naczyń, sztućców i opakowań jednorazowych

Autor: Wirtualnemedia Opublikowano: 05 kwietnia 2019 12:02

Z początkiem maja br. w Wałbrzychu zacznie obowiązywać całkowity zakaz używania plastikowych jednorazowych opakowań, naczyń i sztućców. Władze miasta wprowadzają go we wszystkich miejskich instytucjach oraz imprezach organizowanych przez miasto. Działania te wesprze akcja promocyjna - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.

Z informacji władz miasta wynika, że mieszkańcy Wałbrzycha zużywają codziennie ok. 5 kostek plastikowych odpadów o wielkości metr na metr. Każda z nich waży ok. 200 kg i zawiera np. 5 tys. plastikowych butelek. Dlatego zdecydowano, że od 1 maja br. w Wałbrzychu zostanie wprowadzony zakaz używania jednorazowych plastików. Będzie dotyczyć wszystkich firm i instytucji, które są dotowane z miejskiego budżetu.

Plastikowych naczyń, opakowań czy kubków nie będzie też na miejskich eventach, takich jak np. Festiwal Kwiatów czy letni Toyota Półmaraton. Zostaną zastąpione bambusowymi słomkami, drewnianymi sztućcami, papierowymi talerzykami. Władze Wałbrzycha zapowiadają, że będą też wycofywać się z udziału z wszelkich projektów, w których nie będzie ograniczane zużywanie jednorazowego sprzętu wyprodukowanego z plastiku.

Więcej na wirtualnemedia.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz