Partnerzy portalu
Warszawa wśród 15. miast świata z najlepszymi piwami kraftowymi fot. unsplash.com

Warszawa wśród 15. miast świata z najlepszymi piwami kraftowymi

Autor: www.horecatrends.pl / CNN Travel Data: 21 sierpnia 2019 14:07

CNN Travel umieściło Warszawę wśród 15. miast świata z najlepszymi piwami kraftowymi i podało mini-przewodnik dla turystów.

CNN Travel poleca takie adresy jak: Kufle i Kapsle na Nowogrodzkiej, gdzie można spróbować np. Ataku Chmielu z Browaru Pinta czy firmowy pub Browaru Artezan na ul. Moniuszki.

Rafał Kowalczyk, jeden ze znanych polskich piwowarów i właściciel lokalu Jabeerwocky, w wypowiedzi dla CNN Travel nie jest zaskoczony wyborem Warszawy. Według niego, w przeciwieństwie do Belgii czy Niemiec brakuje nam wieloletniej tradycji warzenia piwa, więc chętniej eksperymentujemy i jesteśmy otwarci na czerpanie piwnych inspiracji z innych kultur. - Nasze piwo rzemieślnicze może po prostu wypełnić pustkę po pozbawionych smaku lekkich lagerach - wyjaśnił Kowalczyk.

Dla brytyjskiego dziennikarza Matta Frencha, który określa się mianem "konesera piwa", Londyn oczywiście pozostaje wysoko na liście najlepszych trunków. - Ale myślę, że jest miejsce dla Polski - mówi. - Ostatnio nastąpiło niewielkie spowolnienie handlu piwem rzemieślniczym, szczególnie w Wielkiej Brytanii - dodaje.

W rankingu znalazły się takze m.in.: Berlin, Budapeszt, Melbourne, Portland, Tokio czy Bruksela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz