Partnerzy portalu
Warszawski Festiwal Piwa już 13-15 października na Stadionie Legii
Warszawski Festiwal Piwa 2022 odbędzie się już 13-15 października na Stadionie Legii/fot. Facebook

Warszawski Festiwal Piwa już 13-15 października na Stadionie Legii

Autor: MB Data: 19 września 2022 15:37 | Aktualizacja: 19 września 2022 15:49

Warszawski Festiwal Piwa organizowany jest od 2014 roku i ma swoją wiosenną i jesienna odsłonę. Prezentują się na nim najciekawsze polskie nowofalowe browary i najnowsze trendy w piwowarstwie.

Warszawski Festiwal Piwa 2022. Już 13-15 października

Współcześni piwowarzy są nie tylko rzemieślnikami, ale wręcz artystami, pełnymi pasji, bezkompromisowymi, rzucają wyzwanie tradycji aby tworzyć genialne, nowoczesne piwa.

W tym roku jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa odbędzie się 13-15 października na Stadionie Legii.

- Warszawski Festiwal Piwa od początku swojego istnienia zyskał opinię najważniejszego wydarzenia poświęconego piwu rzemieślniczemu w Polsce. Odbywa się dwa razy w roku – edycja wiosenna otwiera sezon piwowarski, a jesienna stanowi jego podsumowanie. Trwa moda na piwa rzemieślnicze. Warzone przez pasjonatów, z surowców wysokiej jakości. Szybko przerodziła się w rewolucję: nowe browary rzemieślnicze połączyły piwowarską tradycję z nowoczesnością. Tworzą piwa ekstremalne, niezwykle pijalne, zaskakujące intensywnością smaku. Doświadczenie, po którym nie ma powrotu do świata pozbawionego smaku "piwa dla każdego" - informuje organizator na Facebooku. 

Warszawski Festiwal Piwa. Co to jest?

Na miejscu można spróbować około 1000 piw uwarzonych przez najlepsze polskie browary. Na około 450 kranach rotują piwa klasyczne, nowofalowe i zwariowane eksperymenty. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

- Warszawska street-foodowa tradycja liczy sobie ponad sto lat i od zawsze łączyła ze sobą smaki z całego świata. Kontynuujemy ją prezentując dania z 17 foodtrucków, które wyróżniają się oferując niezwykłe menu na każdą kieszeń. Poza wyjątkowym piwem oferujemy też inne rozrywki: darmowe gry planszowe i zręcznościowe, automaty do gry, flippery, wykłady i płatne, specjalistyczne degustacje MasterClass - informują organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Piwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz