×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
We Włoszech rekordowa liczba turystów podczas długiego weekendu
Przed pizzerią Da Michele w Neapolu zawsze ustawiają się kolejki. Fot. Shutterstock

We Włoszech rekordowa liczba turystów podczas długiego weekendu

Autor: PAP Data: 12 sierpnia 2022 11:40

Długi świąteczny weekend we Włoszech, przed poniedziałkowym świętem Ferragosto, ma minąć pod znakiem pierwszych masowych wyjazdów na wakacje i wielkiego powrotu zagranicznych turystów.

Rekord padł w Neapolu; w tamtejszych hotelach i pensjonatach zarezerwowano na ten weekend ponad 40 tysięcy miejsc.

Więcej turystów niż przed pandemią

Tak wysokich liczb włoska branża turystyczna nie notowała nawet ostatniego lata przed globalnym kryzysem na tle Covid-19. W weekend przed świętem, uważanym za kulminację lata i sięgającym czasów starożytności zajęte są niemal wszystkie miejsca hotelowe w całym kraju. Konfederacja Usług i Handlu ogłosiła, że 10 milionów turystów zarezerwowało miejsca w hotelach, ośrodkach wczasowych i pensjonatach. Jest wśród nich 4,5 miliona cudzoziemców.

W sumie na wakacjach będzie w tych dniach 15 milionów osób, bo wielu Włochów wyjeżdża do swych letnich domów, do znajomych i rodziny. Branża hotelarska z Neapolu poinformowała, że zarezerwowanych zostało tam ponad 80 procent miejsc, co oznacza powrót do sytuacji sprzed pandemii. Połowę turystów stanowią obcokrajowcy.

Czy do Włoch jeżdżą turyści z Rosji?

Zarówno tam, jak i w niemal całych Włoszech praktycznie nie ma gości z Rosji, co jest konsekwencją sankcji nałożonych w wyniku agresji na Ukrainę.

Jak podała Ansa, rosyjskich turystów nie ma w tak tradycyjnych miejscach ich wypoczynku, jak Capri i Sardynia czy nadmorski kurort Forte dei Marmi w Toskanii, Cortina d'Ampezzo w górach, jezioro Como, a także Riwiera w Emilii- Romanii, odwiedzana wcześniej przez nich masowo. Także w Rzymie liczba gości z Rosji bliska jest zera- wynika z danych branży turystycznej. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz