×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wegański catering na festiwalu filmowym Berlinale oburzył środowiska rolnicze
Wegański catering na festiwalu filmowym Berlinale oburzył środowiska rolnicze; fot. Berlinale

Wegański catering na festiwalu filmowym Berlinale oburzył środowiska rolnicze

Autor: Anna Wrona Data: 21 lutego 2023 11:57

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie po raz pierwszy zrezygnował z produktów mlecznych na wszystkich oficjalnych imprezach festiwalowych. Opowiadanie się organizatorów po stronie weganizmu oraz krytyka hodowli bydła za zły wpływ na klimat oburzyły środowiska rolnicze.

Wegański catering na festiwalu filmowym w Berlinie

Na trwającym właśnie tegorocznym  73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie zorganizowano wyłącznie wegański catering. Kawa podawana jest tylko z napojem owsianym. Podobnie wszystkie inne pozycje menu są bezmleczne. 

Głównym sponsorem imprezy jest firmy Oatly - szwedzki producent napojów roślinnych mających być alternatywą dla mleka. W komunikacie prasowym organizatorzy Berlinale ogłosili, że oficjalne partnerstwo z firmą Oatly to kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Ja podają organizatorzy, od 2006 roku oferta dań była nieprzerwanie przestawiana na catering wegetariański, a od 2020 roku została całkowicie przestawiona na catering wegetariański, aby nie wspierać produkcji zwierzęcej i uczynić imprezę bardziej zrównoważoną.

Wegański catering na Berlinale: Media rolnicze oburzone

Wyłącznie wegański catering oraz opowiadanie się organizatorów i aktorów po stronie weganizmu, a także krytyka hodowli bydła za zły wpływ na klimat oburzyły środowiska rolnicze.

Media rolnicze oskarżają organizatorów o hipokryzję. Zarzucają im powielanie nieprawdziwych i krzywdzące rolników i rolnictwo haseł i stereotypów. Niemiecki portal Agrarheute pyta, dlaczego winą za zmiany klimatyczne obarczani są rolnicy, którzy w ciągu ostatnich kilku lat znacznie zredukowali emisję CO2, a nie transport czy przemysł, gdzie takich postępów nie odnotowano.

73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie trwa od 16 do 26 lutego 2023 roku.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz