Partnerzy portalu
Wielka Brytania: W czasie pandemii część dzieci "zapomniała" jak używa się noża i widelca Pandemia koronawirusa i związane z nią zamknięcia szkół odbiły się na nauce małych dzieci; fot. unsplash.com

Wielka Brytania: W czasie pandemii część dzieci "zapomniała" jak używa się noża i widelca

Autor: PAP Data: 12 listopada 2020 12:01

Pandemia koronawirusa i związane z nią zamknięcia szkół odbiły się na nauce małych dzieci. Niektóre z nich zapomniały, jak posługuje się nożem i widelcem, a inne wróciły do pieluch - poinformowała we wtorek brytyjska rządowa agencja ds. edukacji Ofsted.

Ofsted zbadał wpływ pandemii Covid-19 na dzieci, opierając się na przeprowadzanych od września wizytach w 900 szkołach i instytucjach opiekuńczo-wychowawczych.

Wśród dzieci najbardziej dotkniętych zakłóceniami spowodowanymi przez pandemię znalazły się te, które niedawno rozpoczęły edukację i mają pracujących rodziców. Z raportu wynika bowiem, że w czasie pandemii spędzały mniej czasu zarówno z rodzicami, jak i z innymi dziećmi.

Nauczyciele zgłaszali, że niektóre małe dzieci, które potrafiły korzystać z nocnika czy toalety, ponownie używają pieluch, a inne utraciły podstawowe umiejętności, które wcześniej opanowały, takie jak jedzenie nożem i widelcem.

Według brytyjskiego ministerstwa edukacji raport pokazuje, że ważne jest utrzymanie nauki stacjonarnej. W Wielkiej Brytanii szkoły i przedszkola były zamknięte podczas wiosennej kwarantanny. W czasie obowiązującego od 5 listopada lockdownu pozostają otwarte.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz