Partnerzy portalu
Wielka Brytania zmieniła termin wycofania plastikowych słomek Wielka Brytania opóźnia wycofanie plastikowych słomek; fot. unsplash.com

Wielka Brytania zmieniła termin wycofania plastikowych słomek

Autor: fpiec.pl Data: 22 kwietnia 2020 10:29

Wielka Brytania przesuwa termin wejścia w życie zakazu używania plastikowych słomek na październik 2020 r. Przepisy miały obowiązywać od kwietnia - informuje fpiec.pl.

– W związku z ogromnymi wyzwaniami, które przed przedsiębiorcami postawiała pandemia, podejmujemy decyzję o przesunięciu wprowadzenia zakazu używania plastikowych słomek, mieszadełek czy patyczków do uszu. Wejdzie on w życie w październiku 2020 roku – ogłosił rzecznik prasowy brytyjskiego Departamentu Środowiska, Żywności i Rolnictwa.

Jednocześnie Defra zapewnia, że gdy tylko sytuacja związana z koronawirusem zostanie opanowana, działania na rzecz ochrony środowiska ponownie staną się priorytetem.

Zakaz, który miał obowiązywać od kwietnia 2020 roku, zezwalał na użycie plastikowych słomek tylko ze względów zdrowotnych, np. z powodu niepełnosprawności. Lokale gastronomiczne będą mogły posiadać niewielki zapas tego typu produktów, właśnie na taką okoliczność. Plastikowe patyczki do uszu będą mogły być używane jedynie do celów medycznych i naukowych.

Więcej na fpiec.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz