Wino do potraw fast food? To nowy trend Wino do potraw fast food? To nowy trend; fot. mat. pras.

Wino do potraw fast food? To nowy trend

Autor: AW Data: 15 marca 2022 14:27

Wino coraz częściej jest "zdejmowane z piedestału" i łączone z niewyszukanym, choć dobrym jakościowo jedzeniem fast food.

Dobre wino i fast food idą w parze

Choć Polska nadal nie jest krajem o wysokim poziomie spożycia wina (szczególnie na tle południa Europy), to jednak te same zjawiska, które obserwujemy za granicą, pojawiają się również u nas. Można to zauważyć również w trendzie „zdejmowania wina z piedestału”.

Niejednokrotnie dobre, markowe wino łączone jest z niewyszukanym, choć dobrym jakościowo jedzeniem, np. burgerami, czy nawet „chińszczyzną”.

Kilka lat temu takie zjawisko można było zaobserwować w wielkich halach targowych, takich jak La Boqueria w Barcelonie, paryski Marché d’Aligre, czy Mercado da Ribeira w Lizbonie. Obecnie mamy z nim do czynienia także w dużych polskich miastach – szczególnie tam, gdzie stare hale targowe przekształcono w specjalistyczne sklepy z żywnością i restauracje.

Młodzi ludzie składają się na butelkę markowego wina i dobierają do niego proste potrawy. Analogicznie odbywa się to przy okazji różnego rodzaju specjalistycznych targów – „fast food” bywa łączony z wybornym winem.

Więcej o trendach na rynku wina w artykule 6 trendów, które mogą zdominować rynek wina w 2022 roku

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz