Partnerzy portalu
Włochy mówią głośne nie napowietrzaniu lodów Grupa włoskich senatorów wystąpiła przeciwko napowietrzaniu lodów/ fot. shutterstock

Włochy mówią głośne nie napowietrzaniu lodów

Autor: PAP Data: 18 kwietnia 2021 09:21

Senatorowie z Włoch sa przeciwni napowietrzaniu lodów.  „Dosyć płacenia za powietrze”- mówią parlamentarzyści, którzy złożyli projekt ustawy w tej sprawie.

  • Napowietrzanie lodów -to powszechna praktyka, sprawiająca, że są one bardziej puszyste.
  • Senatorowie z Włoch są temu przeciwni i mówią "dosyć płacenia za powietrze”.
  • W produkcji lodów panuje niekontrolowany chaos i dlatego przepisy, które będą chronić te prawdziwe i ich uczciwych producentów są potrzebne. 

Projekt przepisów przygotowany przez sześciu senatorów z dwóch ugrupowań centrolewicy przewiduje karę do 10 tysięcy euro dla producentów lodów, którzy pompują do nich powietrze. Celem senatorów jest ochrona uczciwego rzemieślniczego wytwarzania lodów oraz ich konsumentów.

Lody z małych zakładów rzemieślników mają maksimum 30 procent powietrza, które powstaje w procesie mieszania składników. Lody przemysłowe zawierają nawet 80 procent wtłoczonego powietrza. Płacą za nie konsumenci produktów z wielkich fabryk.

We włoskim ustawodawstwie, w przeciwieństwie do takich produktów, jak makaron czy pizza, lodom nie zagwarantowano żadnej ochrony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz