×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włoski minister Lollobrigida: Koniec z lokalami, które są rzekomo włoskie!
- Stop z lokalami, które są rzekomo włoskie, ale używają zagranicznych produktów - alarmuje włoski minister Francesco Lollobrigida. Fot. Shutterstock

Włoski minister Lollobrigida: Koniec z lokalami, które są rzekomo włoskie!

Autor: PAP Data: 06 marca 2023 14:05

Francesco Lollobrigida, włoski minister rolnictwa i suwerenności żywnościowej chce zdyscyplinować włoskie restauracje na świecie. - Dosyć z lokalami, które są rzekomo włoskie, ale używają zagranicznych produktów; dosyć z kucharzami, którzy nie umieją gotować po włosku i są obiektem drwin - wzywa Lollobrigida.

Zdaniem szefa resortu należy opracować reguły, by chronić oryginalną włoską gastronomię na świecie i jej standardy.

Powstaną wymogi dla restauracji włoskich

Jak wyjaśnił, trzeba to zrobić poprzez wprowadzenie wymogów, jakie trzeba będzie spełnić w restauracjach, by można było je uznać za prawdziwie włoskie.

"Rząd pracuje nad nowym projektem, który niedługo zainaugurujemy" - zapowiedział minister Lollobrigida, cytowany w kulinarnym dodatku dla dziennika "La Stampa".

Koniec z marketingowym ''włoskim brzmieniem''?

Zadeklarował, że rząd będzie także walczył z masowym marketingowym zjawiskiem nadawania włoskich nazw zagranicznym produktom tak, by zasugerować, że pochodzą z Italii. Wykorzystuje się do tego słowa, wizerunki oraz odniesienia geograficzne.

Praktykę tę określa się jako "Italian sounding" (włoskie brzmienie). Eksperci szacują, że obroty taką sfałszowaną włoską żywnością na świecie sięgają 55 miliardów euro rocznie.

''Będziemy to wszędzie zwalczać także w restauracjach, bo przynosi to szkodę naszym firmom i obywatelom" - oświadczył minister.

Czytaj też W Dniu Pizzy również pinsa, panuozzo i pizza fritta

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz