Partnerzy portalu
Wolny Kraft organizuje piwne szlaki Śladami Warszawskiego Getta Wolny Kraft organizuje piwne szlaki Śladami Warszawskiego Getta/ fot. wolnykraft.org

Wolny Kraft organizuje piwne szlaki Śladami Warszawskiego Getta

Autor: www.horecatrends.pl/ wolnykraft.org Data: 24 lipca 2020 15:51

Wolny Kraft organizuje piwne szlaki Śladami Warszawskiego Getta - celem szlaku jest zapoznanie zarówno mieszkańców Warszawy jak i turystów z unikalną i dramatyczną historią ludności żydowskiej w trakcie niemieckiej okupacji lat 1939-1945 XX wieku. Splata się ona nierozerwalnie z dziejami miasta, które w dotychczasowym kształcie praktycznie przestało istnieć po upadku Powstania Warszawskiego jesienią 1944 r. - informuje na swojej stronie internetowej wolnykraft.org.

- Miejsca piwne na szlaku stanowią zdecydowaną mniejszość i w zamyśle mają stanowić krótki przystanek na odpoczynek podczas poznawania miejsc związanych z tragiczną historią Warszawskiego Getta. Pamiętajmy, że chwila przy szklance piwa wiązać się może z refleksją i przemyśleniem pewnych spraw, które mogą ulec przewartościowaniu w zetknięciu z tak dramatyczną historią - czytamy na stronie organizatora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz