×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
WOŚP 2022. Gastronomia gra z najpiękniejszą orkiestrą
Pasibus wystawił na aukcję na rzecz WOŚP swojego food trucka, który wyserwuje zwycięzcy licytacji 100 burgerów. Fot. Pasibus/Facebook

WOŚP 2022. Gastronomia gra z najpiękniejszą orkiestrą

Autor: Katarzyna Gubała Data: 20 stycznia 2022 08:00 | Aktualizacja: 30 stycznia 2022 06:59

Licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to autostrada niesamowitych okazji. Wśród nich są np. te związane z gastronomią: kolacje, warsztaty, wizyty na planie programów kulinarnych.

Pasibus wystawił na aukcję swojego food trucka, który przyjedzie na imprezę zwycięzcy licytacji i wyserwuje 100 burgerów.

Poznańskie restauracje Kimchiken i Min's Table zaoferowały na licytację WOŚP - rok jedzenia! Zwycięzca aukcji otrzyma specjalną kartę, która upoważniać go będzie do darmowego otrzymania jednego dania dziennie. 

Szef kuchni Marcin Przybysz zachęca do wylicytowania na rzecz WOŚP kolacji w restauracji Epoka w Warszawie.

Wizyta na planie MasterChefa. Zwycięzca licytacji wygra wizytę na planie programu MasterChef i spotkanie z jurorami - Michelem Moranem, Magdą Gessler i Anią Starmach. Nagrodą będzie dzień na planie zdjęciowym, zobaczenie kulisów programu i możliwość rozmowy i zrobienia sobie zdjęć z jurorami programu.

Prywatna kolacja Omakase w Youmiko Vegan Sushi, przygotowana przez Pawła Gnatowskiego, twórcę konceptu Youmiko Vegan Sushi. Kolacja będzie miała prywatny charakter i może zostać przygotowana dla maksymalnie 10 osób.

Karol Okrasa jest bohaterem dwóch aukcji. W jednej można wylicytować kolację w Platter by Karol Okrasa. W drugiej dzień na planie zdjęciowym Kuchni Lidla - zwycięzca zobaczy kulisy powstawania odcinka z Karolem Okrasą w studio pod Poznaniem.

Na kawę i coś słodkiego do restauracji Raffles Europejski lub Cafe Bristol będzie się można udać z Małgorzatą Kożuchowską.

Katarzyna Bosacka przeznaczyła na aukcję kolację według Trylogii Henryka Sienkiewicza (dla 4 osób). Kolacja odbędzie się w Muzeum Henryka Sienkiewicza na Starym Rynku w Poznaniu. Zostanie przygotowania przygotowana przez zacnych szefów kuchni słynnych w całej Wielkopolszcze:
Michała Kutra - właściciela restauracji "A nóż widelec" w Poznaniu
Pawła Mieszałę - mistrza świata w cukiernictwie, właściciela cukierni Pawlova w Luboniu
Dawida Klimańca - szefa kuchni nowo powstającej restauracji w Business Park UBIQ 34 w Poznaniu
Dawida Łagowskiego - szefa kuchni restauracji hotel Ilon w Poznaniu, właściciela Manufaktury Łagowski
Tomasza Purola - wieloletniego szefa kuchni hotelu Blow Up Hall w Poznaniu, zwycięzcy V edycji programu Top Chef. 

Ciekawie zapowiada się kolacja z pisarką Agatą Tuszyńską. Zostanie zrealizowana w restauracji Gessler Wódka na Widelcu przy Placu Trzech Krzyży. Menu zostanie specjalnie przygotowane na tę okazję przez szefa kuchni, a inspirowanebędzie twórczością autorki i jej bohaterów: I.B.Singera, Ireny Krzywickiej, Leopolda Tyrmanda, Wiery Gran.

Andrzej Polan zaoferował na rzecz WOŚP dwudniowe warsztaty kulinarne. Gdzie odbędą się warsztaty? ''Zależy, gdzie mieszkasz – spotkacie się na wspólnym gruncie gdzieś w połowie drogi. A stamtąd wyruszycie do krainy rozkoszy podniebienia i sensualnej przyjemności''.

Do wylicytowania jest również spotkanie z Ewą Wachowicz w jej krakowskiej restauracji Zalipianki. Towarzyszyć mu będzie degustacja najlepszych potraw z menu.

Matteo Brunetti, kucharz amator, finalista 6. edycji MasterChef na aukcję wystawił pyszną włoską kolację z nim we włoskiej restauracji w Warszawie.

 Michał Cessanis i Paweł Rabiej na licytację na rzecz WOŚP wystawili wielką azjatycką ucztę wraz z podróżniczymi opowieściami z najdalszych zakątków świata - dla dwóch osób.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz