Partnerzy portalu
Wraca World Class Cocktail Festival Letnia edycja World Class Cocktail Festival odbędzie się pod hasłem: “Keep walking gastronomio”./fot. materiały prasowe

Wraca World Class Cocktail Festival

Autor: www.horecatrends.pl Data: 24 czerwca 2021 17:05

Powraca World Class Cocktail Festival! Letnia edycja potrwa od 7 lipca do 1 sierpnia. W tym roku organizator zaplanował ucztę doświadczeń smakowych i wizualnych.

W ponad 150 najlepszych koktajlbarach, w 10 regionach Polski za jedyne 35 zł będzie można spróbować dwóch koktajli spod znaku World Class. Uczestnicy Festiwalu ponownie wybiorą także Bar Roku! 

Keep walking gastronomio - czyli letni World Class Cocktail Festival

Letnia edycja World Class Cocktail Festival odbędzie się pod hasłem: “Keep walking gastronomio”. Festiwal będzie więc wielkim świętem powrotu sceny barowej, w którym bohaterami są światowe koktajle.

- Polska scena barmańska znów będzie tętnić życiem. World Class Cocktail Festival będzie doskonałym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z możliwości wspólnej celebracji największego święta koktajlowego w Polsce i jednego z największych na świecie. Goście, poza utęsknioną atmosferą, doświadczą znanych na całym świecie koktajlowych klasyków, a także autorskich i popisowych kompozycji, przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej – zachęca Łukasz Piwowarczyk, Head of Reserve Poland w firmie Diageo, która jest inicjatorem Festiwalu.

Czwarta edycja ogólnopolskiego święta kultury koktajlowej będzie okazją do odkrywania klimatu nowych miejsc, poznania talentów najlepszych barmanów i degustacji koktajli przygotowywanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami.

W tegorocznej edycji za pośrednictwem strony CocktailFestival.pl Goście rezerwować będą zestawy dwóch koktajli w festiwalowej cenie 35 zł. Termin Festiwalu zaplanowano na lipiec 2021 roku. Ciepłe, letnie  wieczory, to doskonały moment na degustacje mixów z dodatkiem świeżych, sezonowych owoców i pomysł na zakończenie dnia w miłym towarzystwie.

Zero waste - ważny temat World Class Cocktail Festival

Istotnym wątkiem Festiwalu jest idea „zero waste”, czyli ograniczania niekorzystnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. W przypadku działalności barów koncentruje się ona wokół wykorzystywania składników „od kwiatu do korzenia” oraz rezygnacji z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli.

Wszystkie festiwalowe wyjścia będą recenzowane przez Gości. W rezultacie powstanie ranking najwyżej ocenianych lokali World Class Cocktail Festival. Na podstawie ich ocen, jak w poprzedniej edycji, przyznana zostanie nagroda Bar Roku (w 2020 roku triumfował stołeczny The Root).

Festiwal jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia - weryfikacja przy odbiorze koktajli. 

Daty Festiwalu: 7 lipca - 1 sierpnia 2021r.

Lokalizacje: Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Silesia, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz