Partnerzy portalu
Wyjebongo. Nowa wódka Palikota Nowa wódka Janusza Palikota ma smak marakui i oryginalną nazwę - Wyjebongo/ Fot. Materiały prasowe

Wyjebongo. Nowa wódka Palikota

Autor: KG/horecatrends Data: 23 grudnia 2021 13:05

Trunek o smaku marakui wyprodukowany przez Alembik Polska, zadebiutował na polskim rynku. Pomysłodawcą Wyjebongo jest Janusz Palikot.

Janusz Palikot ujawnia, że idea ''Wyjebongo'' powstała w trakcie dialogu z followersami w jego mediach społecznościowych. 

Wyjebongo. Nowa wódka Palikota o smaku marakui

- Wyjebongo to skrótowy zapis filozofii życia opartej o luz i dystans, także do siebie. Nowa, unikalna wódka o 40% zawartości alkoholu bazuje na innowacyjnej recepturze. Łączy w sobie dwie technologie - rektyfikacji, służącą głównie do produkcji wódki oraz destylacji, która służy do produkcji okowit i whisky. To wódka mocna, ale poprzez połączenie z destylatem i aromatem marakui zyskuje przyjemny dla podniebienia smak - wyjaśnia Janusz Palikot, właściciel Alembik Polska i pomysłodawca wódki Wyjebongo.

Za projekt logotypu oraz grafiki na butelce w kolorze nasyconej magenty i soczystej pomarańczy odpowiada Tomasz Wójcik, który zaprojektował również szatę graficzną produktów BUH z suszem konopnym

Czytaj też: Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki produkują wódkę wyBUHową

Wyjebongo - gdzie kupić i ile kosztuje?

Wyjebongo dostępne jest wyłącznie w sieci sklepów Żabka oraz na browar-tenczynek.pl. Rekomendowana cena detaliczna za butelkę 500 ml w Żabce to 69,90 zł.

Więcej: Palikot sprzedaje wódkę, którą wysłał w kosmos

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz