×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Z jakich krajów przybywa do Polski najwięcej turystów? Brytyjczycy są na 3. miejscu, na pierwszym...
Łącznie w styczniu z noclegów skorzystało 2 mln 213,5 tys. turystów z czego 1 mln 802,9 tys. turystów krajowych i 410,6 tys. turystów zagranicznych. Fot. Pixabay

Z jakich krajów przybywa do Polski najwięcej turystów? Brytyjczycy są na 3. miejscu, na pierwszym...

Autor: PAP Data: 27 marca 2023 12:35

Najwięcej turystów zagranicznych korzystających z noclegów w styczniu tego roku stanowili Niemcy, było ich 85 tys. - wynika z opublikowanych w poniedziałek (27 marca) danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Ukrainy z liczbą 80,2 tys., a na trzecim byli turyści z Wielkiej Brytanii - 37,7 tys. Najmniej turystów przyjechało z Hongkongu - było ich 130.

Łącznie w styczniu z noclegów skorzystało 2 mln 213,5 tys. turystów z czego 1 mln 802,9 tys. turystów krajowych i 410,6 tys. turystów zagranicznych. 

Czytaj też Niemieccy turyści wracają do Polski. To dobra wiadomość, bo to potężny rynek

- Niemcy są trzecim rynkiem turystycznym na świecie, po Chinach, które są pierwszym i USA, które są drugim. Biorąc pod uwagę potencjał ludnościowy Chin czy USA, to per capita Niemcy wydają chyba w ogóle najwięcej na świecie na wycieczki, na urlopy - ocenił szef ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie Konrad Guldon.

Według FUR (Forschungsgemeinschaft Urlaub und Reise) przeciętny wydatek Niemca na urlop powyżej pięciu dni w Polsce w roku 2021 wyniósł 701 euro.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz