×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Żabka, Maczfit, Dietly.pl w jednej grupie. Co to oznacza dla rynku?
Catering dietetyczny to obecnie jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku detalicznego w Polsce./fot. materiały prasowe

Żabka, Maczfit, Dietly.pl w jednej grupie. Co to oznacza dla rynku?

Autor: www.dlahandlu.pl Data: 24 czerwca 2021 12:46

Żabka mocno zaskoczyła rynek w ostatnim czasie przejmując firmy z branży cateringu dietetycznego. Włączenie do struktur spółek Maczfit i Dietly.pl to element procesu tworzenia Grupy Żabka.

  • Włączenie spółek Maczfit i Dietly.pl do Grupy Żabka to element długofalowej strategii rozwoju w obszarze convenience.
  • Catering dietetyczny to obecnie  jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku detalicznego w Polsce.
  • Nowa struktura organizacyjna Żabki pozwala poszerzać zakres działalności.

- Systematycznie rozbudowujemy nasze kompetencje i usługi w obszarze cyfrowych rozwiązań dla konsumentów, który jest przyszłością, a właściwie już teraźniejszością handlu. Oferta Maczfitu jest komplementarna wobec istniejącego ekosystemu Żabki – skomentował Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future.

Maczfit powstał w 2015 roku. Założyciel i mniejszościowy udziałowiec pozostanie zaangażowany w roli prezesa. Firma obecnie rozwozi ponad 50 tys. posiłków dziennie, czyli około 10 tys. abonamentów, w ponad 1500 miejscowości położonych na terenie całej Polski.

Po co sieci sklepów, do których Polacy mają ok. 300 metrów taki alians? Zgodnie z zasadą "najpierw masa potem rzeźba", Żabka osiągnęła już skalę - 7 tys. placówek. Teraz wzrosty będzie już raczej osiągać kształtując ofertę zgodnie z potrzebami coraz wygodniejszych i planujących odżywiać się zdrowo klientów, niż rozbudową bazy.

Żabka liderem rynku diet pudełkowych

28 maja Żabka oraz firma MasterLifeSolutions – właściciel marki Dietly.pl – zawarły umowę, w efekcie której platforma e-commerce działająca w formule „marketplace” w obszarze rozwiązań dietetycznych także stanie się częścią Grupy. Wraz z zawarciem umowy Żabka stała się większościowym udziałowcem Dietly.pl, a twórcy platformy, Przemysław Skokowski i Waldemar Pieniak, pozostaną w rolach osób zarządzających i udziałowców, co zapewni kontynuację realizacji dotychczasowej wizji rozwoju platformy. 

- Catering dietetyczny to jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku detalicznego w Polsce. Dzięki partnerstwu z Dietly.pl zyskujemy kolejny ważny element w ofercie wygodnych rozwiązań dla klientów w obszarze e-commerce. Struktura Grupy gwarantuje niezależny  rozwój podmiotów w naszym portfolio. Dzięki temu, działając w podobnym segmencie, stają się wobec siebie komplementarne, jednocześnie zyskując potencjał Żabki jako wsparcie ich rozwoju – mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu, CEO Grupy Żabka.

Więcej czytaj na www.dlahandlu.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz